Na bývalej panelovke pribúda asfaltu, v prevádzke je päť semaforov

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Rekonštrukčné práce na bývalej panelovke (cesta I/65) prebiehajú podľa určeného harmonogramu. V úseku 9 kilometrov je už realizovaná konečná pokládka asfaltového povrchu vozovky. Informácie pre Turčania.sk poskytol prednosta Okresného úradu v Martine Marcel Maťovčík.

„Konečnú pokládku finálneho asfaltu v úseku 9 kilometrov sa podarilo zrealizovať za obdobie štyroch týždňov. Ukončujú sa práce v križovatke do obce Mošovce. Pokiaľ budú priaznivé poveternostné podmienky, najbližšie by sa mali realizovať ďalšie kilometre a položí sa aj finálny asfaltový koberec v križovatke Turčiansky Michal – Diviaky,“ informoval ďalej Maťovčik.

V septembri by malo byť zrealizované aj vodorovné dopravné značenie v úseku približne 6 kilometrov.

„Do konca septembra by mala byť ukončená pokládka finálnej vrstvy asfaltu v úseku 10 kilometrov, v súčasnej dobe premávku riadi päť semaforov,“ pokračoval prednosta. Ako na záver dodal, počas víkendov, kedy sa bude realizovať pokládka asfaltu, bude v obciach cez ktoré vedie obchádzka, zvýšený počet policajných hliadok. Tie sa zamerajú na kontrolu dodržiavania bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Jedná sa hlavne o obce Malý Čepčín a Jazernica.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre