Mužstvo Zel premiérovo majstrom Turca v malom futbale

Šport, Správy z regiónu, Všetky správy

Celkovým víťazom 35. ročníka 1. mestskej ligy malého futbalu v Martine sa po prvý raz stal tím Zel. Titul neobhájilo mužstvo Bambariaci, ktoré obsadilo so stratou štyroch bodov na lídra striebornú priečku. Bronz si „vykopal“ historicky najúspešnejší klub tejto súťaže FC CCM Citron.

Zelenobieli nazbierali v 26 kolách celkovo 49 bodov, dosiahli 24 víťazstiev (jedna remíza a jedna prehra), strelili 223 gólov a inkasovali 64-krát. Kapitán mužstva Zel Dušan „Finta“ Štrbák mal veľkú radosť z tohto úspechu. „Urobil som všetko pre to, aby sme po 16 rokoch môjho účinkovania vmalom futbale získali vysnívaný titul. O našom prvenstve rozhodol hlavne tímový duch. Mužstvo malo veľký potenciál, bolo dobre zložené a vyvážené na všetkých postoch. Oporou bol brankár Pavol Pikla, ktorý podával počas celej sezóny neskutočné výkony. Škoda, že chýbal v jednom zápase (pre trest za červenú kartu – pozn. red.), v ktorom sme utrpeli jedinú prehru v súťaži.

Druhým veľkým ťahúňom bol Michal Hanek. Tento bývalý slovenský reprezentant vo futbale bol veľkým prínosom a pomohol nám tým, že bol rozdielovým hráčom. V prvej polovici súťaže hrával častejšie, na jeseň bol pracovne zaneprázdnený, povinnosti mu dovolili nastúpiť len na dva dôležité víťazné duely (s Bambariakmi aRumbullom). Absolutórium si však zaslúži celý kolektív. Každému hráčovi, ktorý hral za Zel, poctivo chodil na zápasy, drel a bojoval, zo srdca ďakujem. Vďaka za pomoc patrí tiež všetkým našim sponzorom a priateľom. Jedným z kľúčových momentov bol duel 22. kola s Bambariakmi, keď sme dokázali otočiť skóre z 0:2 na 5:2. Mrzí ma však prehra s Citronom 2:3 (19. kolo). Pred týmto stretnutím sme si pod dojmom eufórie z náskoku mysleli, že titul máme vo vrecku, ale dostali sme veľkú facku. To nás vrátilo z oblakov na zem, zomkli sme sa a v ďalších zápasoch sme už nič nenechali na náhodou, aby sme sa napokon tešili z majstrovskej trofeje a zlatých medailí,“ povedal pre MN Dušan „Finta“ Štrbák, ktorý povedie Zel aj v budúcom ročníku, ale zmenou bude to, že sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie vo výbore MLMF.

Brankár Zelu Pavol Pikla pre MN skonštatoval: „Keďže som bol futbalovým brankárom na veľkom ihrisku, stále sa ešte len učím a zvykám si na malý futbal. Snažím sa zlepšovať a myslím si, že sa mi to darí. V malom futbale je to rýchlejšie, akcie sa prelievajú z jednej strany na druhú, treba byť ostražitý, vedieť zaujať správne pozičné postavenie (zmenšenie streleckého uhla protihráčovi) a musím hrať častejšie nohou. Toto bola moja druhá sezóna v malom futbale, ale vlani som na rozdiel od tohto roku nechytal tak pravidelne. Našou prednosťou bolo, že sme mali dobrú dochádzku na zápasy a nastupovali sme v silnej zostave. To bolo kľúčom k úspechu. Chcem pochváliť „Fintu“ za organizačné schopnosti a zodpovedný prístup, vedel nás motivovať pred zápasom a dirigovať na ihrisku.“ Najlepší strelec Zelu Lukáš Dudášik (56 gólov) sa pre MN vyjadril: „Malému futbalu sa venujem 14 rokov.

Do Zela som sa vrátil preto, že mám rád výzvy. Cieľ získať titul sme splnili, v tabuľke strelcov súťaže som skončil druhý, takže som maximálne spokojný. Väčšinou som skóroval po kombinácii, niekedy do prázdnej brány, ale aj po individuálnej akcii. Hralo sa mi výborne, všetci sme ťahali za jeden povraz.“

Bambariaci v ostatných piatich ročníkoch 1. MLMF vždy získali medailu, trikrát zlatú, raz bronzovú a teraz svoju zbierku skompletizovali striebrom. Ich kapitán Richard Líška pre MN uviedol: „Chceli sme po tretí raz za sebou obhájiť titul, ale, žiaľ, nevyšlo to. Mali sme veľmi silného protivníka. Tohtoročný majster nás zdolal na jar i na jeseň. Titul je v správnych rukách.

V budúcom ročníku Zelu nič nedarujeme a pokúsime sa vrátiť na zlatý piedestál.“ Jeden z členov najužšieho vedenie MLMF a šéf FC CCM Citron Igor Mišík pre MN poznamenal: „Blahoželám hráčom Zelu k úspechu, konečne si vybojovali titul. Ich triumf je zaslúžený, dokopy stratili len tri body, čo je obdivuhodné. Základ svojho víťazstva položili už v jarnej časti. Kvalitní boli aj Bambariaci, ktorí sa tentoraz museli uspokojiť so striebrom. Citron po jarnej časti veľa strácal, ale v odvetnej fáze sa po víťaznej jesennej jazde a skvelom finiši vyšvihol na bronzový stupeň.

Príjemným oživením 1. ligy bola Sparta, ktorá na jar excelovala. Dlho bola ašpirantom na prvenstvo, s čím sa pred štartom súťaže nepočítalo, ale nakoniec klesla na konečnú 4. priečku. Piaty skončil Karak. Určite sa viac čakalo od vlaňajšieho vicemajstra Edsonu (6. miesto), ale aj od tímu AC Roma. Naopak, chcem vyzdvihnúť výkony medikov, ktorí dokázali potrápiť aj najväčších favoritov. Čo sa týka boja o záchranu, mohlo to byť dramatické až do konca, ale zaúradovali odrátané body za kontumácie a skrečované zápasy.

V budúcom ročníku 1. ligy by sme radi udržali kvalitu aspoň na súčasnej úrovni, ako aj počet zúčastnených tímov.“ V 1. MLMF štartovalo 14 družstiev, na poslednom mieste skončil tím Capy (6 bodov), v 2. lige s 10 účastníkmi zvíťazil Newbies. Najlepším strelcom 1. ligy bol Tomáš Nosák s 84 gólmi (minulý rok rekordných 116 presných zásahov). Viac na mlmfmt.sk.

ZDROJ: Mestské noviny

Komentáre