Múzeum slovenskej dediny: Vianoce na dedine

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Predvianočné a vianočné zvyky, obchôdzky koledníkov a Mikuláša s anjelom a čertom, výroba vianočných ozdôb, pečenie vianočných oblátok, zdobenie medovníkov.

Posledné tohtoročné podujatie v Múzeu slovenskej dediny bude voňať Vianocami. V nedeľu 9. decembra 2018 sa v čase od 10.00 do 16.00 hod. uskutočnia Vianoce na dedine, počas ktorých nebudú chýbať ani ukážky pečenia oblátok či zdobenia medovníkov.

Areálom múzea budú cez programovú nedeľu znieť vinše a koledy. O 10.30, 12.00 a 14.00 hod. vám priblíži atmosféru vianočného obdobia Folklórny súbor Turiec z Martina vystúpením Betlehemská hra. V drevenom kostole z Rudna sa o 11.30, 12.30 a 14.30 hod. predstaví Folklórny súbor Lysec z Belej-Dulíc s pásmom Dobrý pastier sa narodil.

Do tajomného času stridžích dní vás vtiahnu obchôdzky Mikuláša s anjelom a čertom, Lucie z Vás pozmetajú všetko zlé a o svojej budúcnosti sa možno dozviete viac pri ondrejskom veštení.
Nebudú chýbať ukážky výroby a predaj vianočných ozdôb i ľudovo-umeleckých výrobkov. O tradičné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

V tvorivej dielni si môžu detskí návštevníci vyrobiť vlastné ozdoby na stromček.

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Podujatie podporilo OZ Jahodnícke háje.

Múzeum slovenskej dediny: Vianoce na dedine

ZDROJ: Múzeum slovenskej dediny

Komentáre

ARC PUB MARTIN