Múzeum slovenskej dediny: Už sa fašiang kráti

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Múzeum slovenskej dediny: Už sa fašiang kráti Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia, no vy si ich atmosféru stihnete vychutnať v Múzeu slovenskej dediny. Prvé tohtoročné podujatie Už sa fašiang kráti sa uskutoční v nedeľu 11. februára 2018 v najväčšom múzeu v prírode na Slovensku.

V programe od 10.00 do 16.00 hod. si zaspievate a zatancujete spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode o 10.30, 12.30 a 14.30 hod. V ňom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, prespanka, baba naopak či jazdec na koni. V sprievode sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Debnár z Ľubietovej a folklórneho súboru Lysec z Belej-Dulíc.

Za sprievodu plačiek a Podhradskej ľudovej muziky pochovajú basu členovia folklórnej skupiny z Podhradia. Oplakaný hudobný nástroj potom nechajú odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci.

Pre návštevníkov budú pripravené aj fašiangové špeciality či občerstvenie v krčme z Oravskej Polhory. Počas podujatia nebudú chýbať ukážky remeselnej výroby spojené s predajom.

Prísť do Múzea slovenskej dediny sa skutočne oplatí. Okrem skvelej atmosféry poteší každého päťdesiateho návštevníka voľná vstupenka na rok 2018, ktorá platí do všetkých expozícií Slovenského národného múza v Martine.

Kontakt:
Ing. Ďurdíková Jaroslava
tel.: 043/24 58 115
e-mail: jaroslava.durdikova@snm.sk

Komentáre