Múzeum slovenskej dediny: Človek a príroda

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Múzeum slovenskej dediny: Človek a príroda

Už pätnásty krát v nedeľu 8. septembra 2019 o 10:00 sa stretneme v Múzeu slovenskej dediny na skvelom podujatí Človek a príroda.

Tešiť sa môžete na výstavku exotických orchideí a cenné rady o ich pestovaní. Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín zabezpečí výstavu mäsožravých rastlín, ktorá bude tiež spojená s ich predajom a pestovateľskou poradňou.

Živú prírodu priblíži aj poradenstvo pri využití bylín, spojené s predajom liečivých bylinných zmesí. Tradične je pre Vás pripravená výstava aktuálne rastúcich húb s poradňou.

Úžasná živá výstavka Potvory z našich potokov predstaví ich obyvateľov – bezstavovce žijúce v tečúcich vodách našich potokov. Môžete si z misky vytiahnuť živého vodného bezstavovca a pozrieť sa naň pod mikroskopom. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zvláštnosťami zo života hmyzu.

Svoju činnosť predstaví Správa Národného parku Veľká Fatra – dozviete sa zaujímavosti z monitoringu veľkých šeliem a v predpremiére uvidíte film o výskume a monitoringu medveďa hnedého.

Zaujímavú prednášku „Niektoré dlhodobé problémy ochrany ekosystémov v národných parkoch SR“ si pre vás pripravil známy znalca nielen turčianskej prírody Ján Topercer.

Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra priblížia chránené územia Slovenska, poznávanie drevín podľa kôry a listov a súčasťou budú aj rôzne aktivity a ekohry a zaujímavosti pre najmenších.

O 13.30 h. sa v kostole z Rudna budú konať evanjelické a. v. služby Božie.

ZDROJ: Múzeum slovenskej dediny – OZ Jahodnícke háje a Slovenské národné múzeum v Martine

Komentáre