Múzeum kultúry Čechov na Slovensku: Výstava T.G.Masaryk vo fotografii priblíži jeho pracovný život i súkromie

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Výstava T. G. Masaryk vo fotografii, ktorú sprístupnia 5. marca o 16. hodine v Múzeu kultúry Čechov na Slovensku Slovenského národného múzea (SNM) v Martine, prezentuje pracovný i súkromný život najznámejšieho československého štátnika. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka oddelenia prezentácie a marketingu SNM v Martine Milena Kiripolská.

„Sté výročie Československej republiky je príležitosťou pripomenúť si osobnosti, ktoré stáli pri jej zrode. Jednou z nich je Tomáš Garrigue Masaryk, jej spoluzakladateľ a prvý prezident,“ podotkla Kiripolská.

Pripomenula, že prvý československý prezident T. G. Masaryk patril medzi osobnosti, ktoré sledovali objektívy fotoaparátov takmer na každom kroku. „Zachytávali ho profesionálni fotografi, blízki osobní priatelia a na jeho cestách a verejných vystúpeniach tiež mnoho neznámych ľudí. Vznikli tak tisícky snímok, ktoré zaznamenávali nielen jeho pracovný, ale aj súkromný život. Najznámejšie z nich sú publikované v knihe Masaryk vo fotografii, ale dochovalo sa aj mnoho fotografií verejnosti dosiaľ neznámych,“ uviedla kultúrno-propagačná manažérka.

Doplnila, že putovnú výstavu T. G. Masaryk vo fotografii hostí SNM v Martine – Múzeum kultúry Čechov na Slovensku do konca apríla 2018. „Prezentuje prostredníctvom fotografií zo zbierkového fondu Múzea T. G. Masaryka v Lánoch osobnosť prvého prezidenta, jeho rodinu, priateľov a spolupracovníkov. Výstava tiež približuje významné udalosti Masarykovho života, jeho cesty po republike aj do zahraničia, ale tiež pobyty v Lánoch a ďalších obľúbených miestach,“ dodala Kiripolská.

Múzeum kultúry Čechov na Slovensku: Výstava T.G.Masaryk vo fotografii priblíži jeho pracovný život i súkromie

ZDROJ: TASR, Turčania.sk

Komentáre