Muž z Martina šoféroval s 1,96 promile, skončil v cele

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 51-ročný muž z Martina.

Obvinený muž v noci, zo soboty 18. novembra na nedeľu 19. novembra, viedol po miestnej komunikácii v Martine motorové vozidlo Suzuki Ignis. Pri odbočovaní nepoužil znamenie o zmene smeru jazdy, čím upútal pozornosť policajnej hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin-západ, ktorá ho následne zastavila. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,94 mg/l (1,96 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz.

Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok.

Policajti odhalili vodičov pod vplyvom alkoholu

V uplynulom týždni (46. týždeň) policajti v Žilinskom kraji počas výkonu služby odhalili 18 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. U vodičov bol alkohol zistený vykonanými dychovými skúškami. U 7 vodičov s výsledkom nad jedno promile a u 11 vodičov bol zistený alkohol do jedného promile. Jeden vodič sa počas kontroly odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol.

ZDROJ: KR PZ v Žiline

Komentáre