Policajti vo Valči namerali mladému mužovi cez dva promile

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 15 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

„Dychovou skúškou namerali ôsmim vodičom motorových vozidiel nad jedno promile, siedmim vodičom do jedného promile alkoholu v dychu a jeden sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol,“ uviedol Moravčík.

Doplnil, že v sobotu (30.12.) večer namerali policajti na miestnej komunikácii vo Valči (okres Martin) 20-ročnému vodičovi Volkswagenu Passat 1,11 mg/l (2,31 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. „Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz. Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na muža obvineného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ dodal krajský policajný hovorca.

„Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,“ zdôraznil Moravčík.

AUTOR: Turčania.sk, ZDROJ: TASR

Komentáre