Mikulášske prekvapenie v nemocnici

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Počas prvého adventného týždňa študenti Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine a zamestnanci Univerzitnej nemocnice Martin spojili sily a vyzbierali množstvo darčekov, knižiek, hračiek i sladkostí pre choré deti a pre deti bez domova. Mikulášsku zbierku zorganizoval Martinský klub medikov, ktorý je známy svojimi dobrovoľníckymi aktivitami.

Balíčky priniesol deťom svätý Mikuláš 5. decembra v tradičnom sprievode čerta a anjela. Rozveselili pacientov Kliniky detí a dorastu a zavítali aj na detskú chirurgiu, ortopédiu, či psychiatriu. Prvotný strach z čerta najmenší prekonali vďaka prítomnosti anjelika, no najmä spravodlivého Mikuláša. Dočkal sa aj poďakovania v podobe prednesu a spevu. Nesmierna radosť zavládla v detských očiach aj v Detskom domove v Martine, kde mikulášska trojica vyslaná Martinským klubom medikov zavítala po prvýkrát. Organizátori veria, že mikulášska zbierka sa stane na pôde JLF UK a UNM tradičnou akciou, a že budú môcť spoločne robiť radosť tým, ktorí sa nachádzajú v menej radostnom období svojho života.

6. decembra bolo veselo aj na Neonatologickej klinike, kde tiež zavítal Mikuláš. Lekári a sestry pripravili pre novopečené mamičky a ich malé ratolesti veselý program spojený s rozdávaním darčekov. „Aj touto cestou chceme vyjadriť vďaku Občianskemu združeniu Malíček, firme Hipp a martinskej neonatológii,“ uviedla primárka pracoviska MUDr. Katarína Maťašová, PhD. Všetci prítomní boli svedkami nesmiernej radosti pacientov ale aj personálu, ktorý sa pri tejto príležitosti skrášlil mikulášskymi čiapkami.

Mikulášske prekvapenie v nemocnici

Martinský klub medikov je študentská organizácia pre slovenských aj zahraničných medikov, študujúcich na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Dáva študentom možnosť prejaviť svoje organizačné schopnosti a v rámci jednotlivých projektov naučiť sa pracovať v kolektíve s rôznymi skupinami ľudí. Klub participuje na rozmanitých aktivitách spolu s fakultou, martinskou nemocnicou a tiež s mestom Martin. Spája študentov, ktorí sa chcú popri škole rozvíjať, vidieť svet, zažiť kopec skvelých zážitkov a spoznať nových ľudí.

Mikulášske prekvapenie v nemocnici

ZDROJ: UNM

Komentáre