Blíži sa tradičný Michalský jarmok

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Tradičný Michalský jarmok v Múzeu slovenskej dediny sa blíži. Pozývame Vás na dvadsiaty siedmy ročník obľúbeného podujatia, ktoré sa uskutoční v nedeľu 24. septembra 2017 od 10.00 do 16.00 hodiny.

Nechajte sa zlákať na jarmočné radovánky. Predstaví sa množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú ukážky výrobných techník. Stretnete hrnčiara, rezbára, košikára, drotára, kováča a mnoho ďalších. Z bohatej trhovej ponuky si môžete vybrať drevené a prútené výrobky, hlinený riad, výrobky z kovu, drôtu a textilu, šperky, hračky a nemálo iného. Rozvoniavať budú tradičné medovníky, Vaše chute potešia džemy, sirupy, sušené ovocie a rozmanitá ponuka medov. Nebudú chýbať slovenské vína a burčiak, tradičné pečivo a výrobky zo salaša. Rady na rôzne neduhy Vám poskytnú bylinkári a korenári. Atmosféru spríjemní ľudová hudba Podhradská muzika.

Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Ani v Múzeu slovenskej dediny to nebude inak – počas Michalského jarmoku Vás bude zabávať bábkové divadlo Tyjátr, ktoré predvedie tradičné predstavenie Herkules alebo Dobytie pekla, a to o 11.00 a 14.00 hodine. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu, do tajov tohto starodávneho nástroja Vás uvedie Ivan Gontko.

Chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky? To sú dobové kratochvíle, ktoré sme pre Vás pripravili. Predávať, kupovať a zjednávať sa bude na burze kníh a starožitností. Originálny portrét v duchu čias minulých si môžete odniesť z dobového fotoateliéru. Jarmočnú atmosféru umocní posedenie pri dobrom jedle a pití v krčme z Oravskej Polhory.

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v drevenom kostole z Rudna.

Zmena programu je vyhradená.

Blíži sa tradičný Michalský jarmok

ZDROJ: Múzeum slovenskej dediny

Komentáre