Michal Kulich vydal v októbri 2017 debutový album

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Talentovaný martinský hudobník Michal Kulich vydal v októbri 2017 svoj debutový sólový album s názvom JednoDuchý.

Michal Kulich pôsobí na hudobnej scéne viac ako 15 rokov. So spevákom Jurajom Hnilicom založili skupinu Bačova Fujara. V minulosti pôsobil aj v kapelách Horská chata a Homosapiens. V súčasnosti je členom kapely herca a režiséra Miloslava Kráľa – Milo Kráľ Band. Spolupracuje so spevákom Jurajom Hnilicom ako gitarista, spevák a skladateľ. Od roku 2014 ho môžete vidieť ako hudobného hosťa na prednáškach spisovateľa Pavla „Hiraxa“ Baričáka.

Martinský hudobník Michal Kulich vydal v októbri 2017 debutový albumNa albume JednoDuchý môžete okrem spevu počuť aj rôzne hudobné nástroje od nepálskej flauty Bansuri, cez africké bubny, tibetské spievajúce misy, sansulu až po elektrickú či akustickú gitaru. Album obsahuje „JednoDuché“ piesne srdca pre pohladenie duše, meditačné flautové skladby sprevádzané zvukmi prírody, tradičné aj slovenské mantry. Celý album a všetky nástroje si Michal nahral a skomponoval sám v štúdiu Ďurikes u Juraja Hnilicu v lete 2017. Dve piesne vznikli v spolupráci s Jankou Sofiou Thomkovou a Dankou Babkovou, v ktorých spolu s Michalom spievajú. Je autorom hudby, ako aj textov. V niektorých pesničkách sú zakomponované aj mantry – starobylé texty, ktoré sa používajú pre liečenie a relaxáciu.

Michal Kulich: „Po dlhých rokoch hudobnej kariéry som sa konečne rozhodol nahrať vlastný sólový album. Meditačná hudba bola vždy moja srdcová záležitosť – aj keď som bol rocker a možno pre niekoho stále som. Hudba a texty vznikali spontánne počas dlhšieho obdobia, no až teraz prišiel pravý čas a impulz, aby sa premenili do podoby celého albumu. Ako prvý singel a zároveň videoklip som vybral skladbu Cesta v duši ukrytá, ktorá najlepšie vyjadruje moju tvorbu. Pieseň je jednoduchá – len gitara a spev, no zároveň zo všetkých jediná v tomto „obsadení“. Všetky ostatné sú plné aj iných zvukov a nástrojov. Myslím, že teraz už je čas, kedy sa ľudia viac zamýšľajú nad svojimi životmi a ich podstatou. Aj o tom je moja hudba…Tak buďme JednoDuchí …“

Prvý videoklip ku piesni Cesta v duši ukrytá

Hudobný kanál Youtube
Facebook

Prvý videoklip ku piesni „Cesta v duši ukrytá“

 

Komentáre