Mesto Martin na Vianoce nezabúda

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Vianoce v Martine sú každoročne späté nielen s výnimočnou výzdobou, trhmi a hudobnými vystúpeniami na Divadelnom námestí, ale taktiež s láskou a pomocou blízkym. Mestský úrad Martin preto už niekoľko rokov organizuje viacero podujatí, prostredníctvom ktorých sa snaží pomôcť sociálne slabým a ľuďom bez domova.

Sociálna práca a podpora sú jednou z dlhodobých priorít mesta, čo dokazuje nielen množstvo opatrení a projektov nad rámec zákona, ktoré Martin organizuje, ale aj obdobie tesne pred najkrajšími sviatkami roka. Počas decembra už tradične mesto pripravuje podujatie pre sociálne slabé rodiny a snaží sa spríjemniť túto časť roku aj ľuďom bez domova. „Vianoce nie sú len o darčekoch, oddychu a kope jedla. Pre mňa je ich najdôležitejším posolstvom práve vzájomná pomoc a podpora. Som preto veľmi rád, že ako samospráva podporujeme tých, ktorí to najviac potrebujú a verím, že im týmto spôsobom aspoň trochu spríjemňujeme vianočné a novoročné sviatky,“ priblížil martinský viceprimátor Imrich Žigo.

Prvou z akcií bolo odovzdávanie vianočných balíčkov sociálne slabým rodinám. „Mesto každoročne organizuje toto podujatie v spolupráci s Rotary klubom Martin. Vďaka spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny každý rok vyberieme iných 20 rodín, ktoré pred Vianocami potešíme potravinami, ovocím a darčekmi pod stromčekom,“ vysvetlila vedúca Odboru spoločenských služieb Katarína Tomášová.

Ďalšie dve podujatia sa týkajú bezdomovcov. Tesne pred Vianocami im pracovníci mesta v spolupráci s príslušníkmi Mestskej polície v Martine a Policajného zboru rozdajú tradičný vianočný šalát s rezňom, teplé oblečenie a deky a zároveň týmto spôsobom zrealizujú ich každoročnú lokalizáciu. Ani posledný deň roka 2017 sa nezaobíde bez tradičnej silvestrovskej kapustnice. Okrem pohodlia domov bude rozvoniavať aj z Domu charity svätého Krištofa, kde sa na jej príprave a rozdávaní budú podieľať aj pracovníci Mestského úradu Martin na čele s viceprimátorom Imrichom Žigom.

ZDROJ: Mgr. Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Komentáre