Medvede stroskotali vo štvrťfinále, ďalej postupuje Immortals, Včelín a Turany

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Štvrťfinále play-off prinieslo nečakaný postup Immortalsu. „Nesmrteľní“ v nájazdovej lotérii zastavili favorizované Medvede. Turany, rovnako v nájazdoch, uspeli proti Floku a  po prvýkrát prešli cez 1. kolo. Štvoricu postupujúcich do semifinále doplnil Včelín, ktorý pretlačil Zenit. Immortals, Turany a Včelín sa pridali k Bernoláčiku a zostávajú v hre o najcennejšiu trofej.

Martinské medvede – Immortals 4:5 sn, stav série 1 : 2
Obhajca prvenstva a dvojnásobný víťaz TFL nastúpil na rozhodujúci zápas v oklieštenej zostave, ale s odhodlaním postúpiť ďalej a splniť úlohu favorita. Lenže „medvedíci“ nezvládli vstup do zápasu a ani jeho záver, keď v nájazdoch po druhýkrát za sebou padli so svojim súperom. Rastislav Zajac pátral po príčinách prehry. „ Bola to vyrovnaná séria, v ktorej mal súper viac šťastia, ako my. Sériu sme mali zvládnuť už v druhom stretnutí, kedy sme boli vo väčšom počte. Žiaľ, vtedy sme neuspeli v nájazdoch. V rozhodujúcom zápase sme nastúpili v nekompletnom zložení. Ušiel nám začiatok, ale potom sme gólmi v  presilovkách otočili výsledok. V poslednej minúte sme ale inkasovali a znovu boli z toho nájazdy.“  Medvede v play-off doplatili na nie príliš presvedčivú hru v základnej časti, po ktorej skončili na lichotivom druhom mieste. „ Túto sezónu sme vôbec netrénovali, schádzali sme sa iba na zápasoch, preto boli naše výkony také, aké boli. Musíme si povedať, ako ďalej. Bez tréningu to ale nepôjde,“ doplnil Rastislav Zajac.

Immortals sa po nájazdovej lotérii tešil z víťazstva i z postupu. Čierny strapec radosti po poslednom nájazde dokumentoval väčšiu túžbu  „nesmrteľných“ po víťazstve. Nováčik súťaže ukázal veľkú mentálnu silu, keď dokázal dvakrát po sebe zvládnuť samostatné nájazdy. V druhom zápase ušiel hrobárovi z lopaty, v treťom dueli premenený nájazd Juraja Vaňka poslal  Immortals do semifinále.„ Mali sme potrebný kus šťastia. O našom postupe rozhodla aj bojovnosť a väčšia túžba uspieť. Zápas sme mali dobre rozohraný, ale v oslabeniach sme vždy inkasovali a museli sme v závere dobiehať jednogólový náskok súpera. Sme radi, že nám nájazdy opäť vyšli. Podržal nás v nich brankár Maroš Matuščin,“ povedal Juraj Vaňko.

Turany – Flok 5:4 sn, stav série: 2 : 1
Turany po prvýkrát prešli cez štvrťfinále. Podarilo sa im to až na tretí pokus, v dramatickej rozhodujúcej bitke s Flokom. Aj v tejto sérii padlo rozhodnutie v samostatných nájazdoch. Tie lepšie zvládol strieborný medailista z tohto ročníka M2. Tomáš Ujček neskrýval radosť z postupu. „ Konečne sa nám to podarilo! Skoro sme doplatili na to, že nás bolo málo. V závere nám už dochádzali sily, ale podarilo sa nám vyrovnať. V nájazdoch sme si verili, lebo chalani ich majú nacvičené. Výborný zápas odohrali Aďo Galo, Robo Foťko a Maťo Janota.“ Turanci si nepripúšťali, že by opäť stroskotali vo štvrťfinále. „ Potom by sme sa do budúcej sezóny asi prihlásili pod iným názvom…,“ s úsmevom dodal Tomáš Ujček.

Flok sa naopak po prvýkrát nepredstaví v semifinále. Flokáči síce vypadli v kľúčovom zápase po nájazdoch, ale spytovať si svedomie môžu za to, ako odflákali druhý zápas, v ktorom mali postupový mečbol. Vie to aj Juraj Doležal starší. „ Áno mali sme vtedy psychickú výhodu a sériu sme mali rozhodnúť. Po tom zápase sme si povedali, že o postup sa takto nehrá. Zlepšili sme našu hru, v závere sme viedli, ale vedenie sme neudržali. V nájazdoch mali viac šťastia Turanci. Aj keď sme vypadli, nemáme sa za čo hanbiť. Ukázali sme, že florbal hrať vieme. Prejavilo sa, že sme netrénovali a našu hru sme kreovali v zápasoch počas sezóny. Nevadí, ideme ďalej, florbal hráme pre radosť,“ prezradil Juraj Doležal starší.

Zenit – Včelín 4:6, stav série: 1 : 2
Včelín je mužstvom pre play-off. Spartakovci o tom presvedčili aj Zenit, ktorý si ich vybral za svojho súpera do štvrťfinále. „Včeličky“ dali síce Zenitu nádej v prvom zápase, ale potom sa ukázala ich zomknutosť a odhodlanie. V druhom zápase sa oranžoví udržali v hre v nájazdoch, a v treťom dueli Zenit zaskočili v 1. tretine, ktorú vyhrali 5:2. Potom stretnutie rutinérsky doviedli do víťazného konca. Matej Remeň poznamenal zaujímavú skutočnosť. „ Základná časť nie je pre nás dostatočne motivujúca. Až zápasy v play-off nás dostanú do potrebného tempa. Teraz sme sa prebudili až po prvom zápase. V šatni padli tvrdšie slová, ktoré mužstvo nakopli. Našou výhodou je, že máme široký káder. Je tlak na hráčov a každý vie, že môže prísť o miesto v zostave.“ Po dobrom úvode sa Včelín zbytočne strachoval o výsledok. „ Doplácame na kolísavé výkony v priebehu zápasu. na to si musíme dať v semifinále pozor,“ upozornil včelínsky kapitán.

Zenit mal našliapnuté do semifinále. Úvodný zápas bordoví presvedčivo ovládli a v 2. zápase sa im možnosť na premenenie mečbolu ponúkala v samostatných nájazdoch. Tie nezvládli a potom ani úvodnú tretinu rozhodujúceho stretnutia. Fatálne chyby v obrane pochovali snahu Zenitu o postup do semifinále. „ Sme sklamaní. Základná časť nám vyšla, skončili sme na treťom mieste, preto sme sa nádejali, že v tejto sezóne urobíme dobrý výsledok. Žiaľ, vybrali sme si Včelín a ako sa ukázalo nebola to dobrá voľba. Zlyhali sme v  hernej i osobnej disciplíne. Pred sezónou sme nemali žiadny cieľ. Počas nej sme odohrali veľa dobrých zápasov a pohybovali sme sa na čele tabuľky. Omladili sme káder a ako sa ukázalo bola to dobrá cesta, po ktorej chceme kráčať aj v nasledujúcej sezóne,“ uviedol Jano Pejskar.

Dnes večer (5.3.) sa uskutoční vyžrebovanie semifinálových zápasov!

ZDROJ: -mil-

Komentáre