Medvede prvýkrát na čele TFL. Experiment s rozhodkyňou vyšiel

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V štyroch zápasoch 12. kola TFL boli zaznamenané len štyri vylúčenia. Všetky len za drobné, zväčša technické priestupky (2 x zlé striedanie, 1 x hra bez hokejky a 1 x sekanie).

Experiment s ženskou rozhodcovskou nomináciou doplnenou rozhodcami TFL preto hodnotíme pozitívne. Chlapi sa pred dámou správali ako naozajstní gentlemani a zväčša prijímali rozhodnutia s úsmevom na perách. V tabuľke sa vyprofilovala silná trojka, ktorá si zrejme bude meniť poradie po každom kole. Nasleduje ich Flok, za ktorý nastúpil už aj Miro Gelačák po otrase mozgu. Žiarski Piráti stíhajú predposledný Storm a delí ich už len jediný bodík. Preto bude veľmi dôležitý výsledok odloženého zápasu, ktorý sa odohrá v náhradnom termíne.

Medvede prvýkrát na čele TFL. Experiment s rozhodkyňou vyšiel

V prvom dueli prekvapujúco zobrali všetky body žiarski piráti, ktorí mali excelentný záver zápasu proti favorizovaným chlapcom z Turian. Ešte v 34. minúte zápasu prehrávali 5:3, ale šnúrou troch gólov vyúčtovali Turancom nulu na bodovom konte tabuľky TFL. Ako povedal vedúci tímu Piratos, Daniel Knopp: „toto je len začiatok víťaznej série a my si nič iné, ako play-off, nepripúšťame.“

Zenit postupne, počas celého stretnutia, rozoberal Storm a zvíťazil jednoznačne 8:2. Búrkovým chlapcom sa podarilo učesať výsledok aspoň dvomi presnými zásahmi. Tomáš Knesl sa po dvojgólovom zápise dostal na čelo tabuľky strelcov s 15 gólovými zápismi.

Zápas Medveďov proti Floku bol kvalitý a veľmi vyrovnaný. Od začiatku mali medvede presnejšiu streleckú mušku a neónoví museli vždy doťahovať. Gólové príležitosti sa striedali na oboch stranách, ale aj brankári podávali skvelé výkony. Napokon rozhodla vyššia strelecká potencia hráčov v modro-bielych dresoch, ktorí aj napriek veľkému tlaku neónových v závere stretnutia dokázali ubrániť víťazstvo 6:4.

Bezgólová prvá tretina predznamenala, že pôjde o duel, v ktorom budú rozhodovať detaily. Florbalky si v ňom skrížili Včeliari a Immortals. Spartakovci šliapali za tromi bodmi, ktorými by preskočili v tabuľke Turany. Nestalo sa to realitou, lebo trpezlivo hrajúci mladíci v čiernych dresoch nezabalili zápas a nakoniec si odniesli všetky tri body. Svojmu súperovi sú v tabuľke na dostrel a delia ho už len dva body.

Výsledky 12. kola TFL
FbK Turany – Žiar n. Hronom Pirátos 5:6 / 2:1,3:1,0:4 / góly: Molnár 2, Šimko 1, Mičko 1, Beňo 1, – Kopča 2, Kamenský 2, Blahyj 1, Kušnierik 1,
Zenit – FbK Storm 8:2 / 3:0,3:1,2:1 / góly: Balla 2, Knesl 2, Brnčal 2, Grosman 2, – Štípala 1, Šúpola 1,
Medvede – FloK 6:4 / 2:2,3:1,1:1 / góly: Jurošek 2, Kubička 1, Kohan 1, Staš 1, Fúčela 1, – Meliš 1, Bonda 1, Šišitka 1, Hazucha 1,
Včelín – Immortals Martin 4:5 / 0:0,3:2,1:3 / góly: Kečkeš 3, Lauro 1, – Vaňko 2, Haščák 1, Bažík 1, Čipkala 1,

ZDROJ: -DuKu-

Komentáre