Martinský primátor si nenavrhol znížiť zo svojho platu 5.799,- eur

Správy hlavné, TOP_1, Všetky správy

Na celom Slovensku si množstvo primátorov v súčasnej situácií navrhlo znížiť svoj plat. Martinský primátor tak nespravil a takýto bod nenavrhol na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Na mestskom zastupiteľstve v Martine tak túto tému otvoril poslanec Imrich Žigo a navrhol, aby sa rokovalo o znížení platu primátora Jána Danka ako aj výšky odmien samotných poslancov. Jeho návrh verejne podporil aj poslanec Stanislav Thomka, avšak tento návrh nenašiel v zastupiteľstve dostatočnú podporu, aby sa o ňom rokovalo. Primátor v diskusii reagoval, žeby pracoval aj za 1 euro mesačne, ale o takomto svojom návrhu nedal poslancom hlasovať. Danko je najlepšie zarábajúcim primátorom v Žilinskom kraji, jeho hrubá mesačná mzda je takmer 5.799 eur, platy viceprimátorov Ing. Rudolfa Kollára a MUDr. Mgr. Tatiany Červeňovej sú vo výške 3.766 eur v hrubom.

Odmeny poslancov sú určené zákonom a to za účasť na komisiách, mestskej rade a zastupiteľstve. Poslanec nemôže dostať v priebehu jedného roku odmenu vyššiu ako je základný mesačný plat (3.866 eur) primátora mesta, čo vychádza 322 eur mesačne v hrubom.

Vrútocký primátor Branislav Zacharides pristúpil k zníženiu svojho platu a predložil tento bod na rokovanie zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 12.mája 2020.

Celé zastupiteľstvo si môžte pozrieť zo záznamu Televízie Turiec.

ZDROJ: Mestské zastupiteľstvo Martin

Komentáre