Martinský festival KrutoFest dopadol na jednotku!

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Napriek tomu, že počas folk metalového festivalu KrutoFest 2019, ktorého prvý ročník sa konal 22. júna na martinskom kúpalisku Sunny, dvakrát mierne spŕchlo, na nálade účastníkov to nemalo vplyv.

Takmer päťsto folk metalovo naladených fanúšikov si vychutnali kapely GRAI (Rusko, Tatária), Ramchat, Achsar, Strigôň, Wolfarian, Vendeta, F.O.B., Performed, Inner Scream, F.O.B., Guardians of Asgaard.

Vrcholom programu boli jednoznačne domáci Ramchat, Achsar z Levíc, Strigôň z Nižnej a ruskí GRAI s dvomi charizmatickými speváčkami Irinou a Letou. Rusi boli atmosférou festivalu nadšení, po svojom výbornom sete sa fotili s fanúšikmi a radi si od nich dali kúpiť borovičku, na ktorú sa vraj na Slovensko tešili.

Festival prebehol v úžasne príjemnej rodinnej atmosfére, organizácia klapala na sto percent, zvuk bol výborný. Preto sa niet čo čudovať, že mnohí sa hlavného organizátora Pavla Hiraxa Baričáka pýtali, či bude o rok pokračovanie: „Neviem. V prvom rade si musím odpočinúť, bolo toho v posledných dňoch veľa. Ale všetko dopadlo perfektne. Chcem aj touto cestou poďakovať štábu kúpaliska, stage manažerovi, ľuďom na bráne, skvelým helperom, profesionálnym kapelám a hlavnému zvukárovi a v neposlednom rade parádnym fanúšikom. Fakt som takýto úspech na prvý ročník nečakal. Ďakujem.“

Celú galériu fotografií nájdete na tejto linke: https://www.pavelhiraxbaricak.sk/fotky-z-krutofestu-2019/

VIDEO: https://youtu.be/Lg2coQzB-Lg

ZDROJ: Turčania.sk, foto: Pavel Hirax Baričák

Komentáre