Martinskí policajti zadržali muža, ktorý mal opakovane kradnúť

Martinskí policajti zadržali 30-ročného Ivana z okresu Ružomberok, ktorý mal v dobe od 20. februára do 25. februára vojsť do budovy Základnej školy s materskou školou na ulici Hurbanovej v Martine. Bez použitia násilia mal vojsť do jednej z tried, z ktorej mal odcudziť veci ako dataprojektor, držiak, USB kábel, počítač, všetko v hodnote viac ako 1000 eur. Turčania.sk o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Polícia zistila, že 30-ročný Ivan sa mal vo februári dopustiť aj ďalších krádeží v jednej z predajní v obchodnom centre v Martine. „Z predajnej plochy mal postupne odcudziť sedem kusov laserových diaľkomerov a merač vlhkosti v hodnote viac ako 900 eur. Odcudzený tovar si mal skryť pod bundu a následne bez zaplatenia prejsť cez pokladničnú zónu,“ pokračovala Balogová.

Ako ďalej uviedla, v januári mal podozrivý vojsť do priestorov súkromnej základnej školy na ulici Východnej v Martine a z triedy mal odcudziť vizualizér a projektor, obidva v hodnote viac ako 1.000 eur. „Ešte v decembri 2017 mal podozrivý Ivan vojsť do predajne so športovým tovarom v obchodnom centre v Martine. Do prineseného ruksaku si mal vložiť dve pánske lyžiarske bundy v hodnote cca 560 eur s ktorými bez zaplatenia odišiel z predajne,“ uviedla hovorkyňa.

Podozrivý muž sa mal krádeží dopustiť napriek tomu, že bol v predchádzajúcich 24-mesiacoch Okresným súdom v Martine právoplatne odsúdený za prečin krádeže. „Tentokrát 30-ročný Ivan čelí opakovane obvineniu z prečinu krádeže, za ktorý mu v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ uzavrela Balogová.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre