Martinské medvede sú opäť kráľom Turca. V superfinále zmietli Bernoláčik

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Martinské medvede obhájili majstrovský titul, keď v superfinále, hranom v regulárnom čase 3 x 20 minút zmietli Bernoláčik. V súboji o 3. miesto dominoval Včelín a získal historickú medailu s bronzovým leskom.

FK Martinské medvede – FBK Bernoláčik 12 : 4 (5:1, 4:2, 3:1)

Góly: D. Okuliar 5. S. Čavajda 2, J. Struharňanský, O. Kubička, M. Ďaďo, R. Lukáč, M. Rohoň – P. Štrba, M. Sálus, R. Kralovanský, J. Králik

Pred úvodným finálovým buly predstavil Dušan Kubička, na spôsob NHL, oboch aktérov posledného zápasu Turčianskej florbalovej ligy. Potom sa do boja o víťaznú trofej pustili samotní florbalisti. Tohtoročné finále malo rovnaké zloženie, ale zďaleka nebolo také dramatické a ani kvalitné, ako v minulom roku. Martinské medvede rozhodli o obhajobe titulu prakticky už v prvej tretine. Mali vydarený štart do zápasu a potom boli herne všestranne lepším mužstvom. Prejavila sa ich kvalita a šírka kádra. U bielomodrých vôbec nebolo cítiť absenciu nositeľov florbalovosti – Juraja Kubičku a Miroslava Kohana. V pravý čas zabrali iní. Najmä Daniel Okuliar a Stanislav Čavajda, ktorí si urobili z obrany súpera trhací kalendár. V zápase úradoval „fantóm“ Okuliar. Jeho päť gólov pochovalo ambície Bernoláčika na dobrý výsledok. „Čakal som úplne iný zápas. Myslel som si, že to bude podobný nervák, ako vlani. Nastúpili sme oslabení a Bernoláčik hral skoro v tej istej zostave, ako minule. Chceli sme vyhrať, ale nepočítali sme s tým, že to pôjde takto ľahko. Neviem, čo sa stalo. Súpera načali rýchle góly i naše gólové odpovede na ich pokus o návrat do zápasu,“ hodnotil Daniel Okuliar. Mladík s rýchlymi rukami, úžasnou kľučkou i presnou strelou bral všetky individuálne ocenenia. Stal sa najlepším strelcom, najproduktívnejším i najužitočnejším hráčom play-off. To história TFL nepamätá. Martinské medvede sa po treťom klaksóne zaslúžene stali opäť florbalovým kráľom Turca.

Martinské medvede sú opäť kráľom Turca
1. miesto – FK Martinské medvede

Bernoláčik zostáva naďalej korunným princom TFL. Ani na štvrtý pokus sa nepodarilo partii starých harcovníkov uchmatnúť víťaznú trofej . A tak modrooranžoví žijú naďalej v dobe striebornej. Vo finále „premazali“ úvod zápasu a po rýchlych troch góloch sa zrútil ich herný plán ako domček z karát. Jeden z najväčších srdciarov Dušan Štrbák by za úspechom preplával aj oceán. Teraz jeho loď s posádkou prederavil už na začiatku plavby presnou paľbou Daniel Okuliar. Loď sa postupne naplnila gólovým prídelom, ktorý ju pomaly ale iste tlačil ku dnu. A tak sa sen o zisku trofeje chlapcom z Bernoláčika rozplynul ako ranná hmla. Aj preto, lebo zatiaľ nedokážu zvládnuť kľúčový zápas sezóny. Plány im nabúrala aj absencia Michala Vargončíka, čím sa narušila súhra produktívneho prvého útoku. Po zranení Richarda Kopečeka dohrával Bernoláčik už iba na troch obrancov. „O výsledku rozhodla prvá tretina. Nedokázali sme pokryť Dana Okuliara, hoci nás tréner na neho upozorňoval. Medvede dokázali okamžite potrestať každú našu chybu. Žiaľ, urobili sme ich priveľa. Súper bol všade skôr ako my, nedostupovali sme hráčov, prepadali sme. Najväčšia chyba bola v tom, že čo sme si povedali v kabíne, to zostalo v nej. Gratulujem súperovi k víťazstvu,“ hovoril Dušan Štrbák. Niet horšej prehry, ako je finálová, ale s odstupom času určite vyhodnotia aj v Bernoláčiku sezónu ako úspešnú. Veď čo by dali iné mužstvá v TFL za zisk strieborných medailí.

FBK Bernoláčik
2. miesto – FBK Bernoláčik

Flok – FBK Spartak Včelín 3:9 (1:3, 2:3, 0:3)

Góly: D. Kečkeš 3, F. Orechovský 3, T. Genšor, T. Čižmárik – D. Meliš 2, M. Hanzely

Flok nedokázal obhájiť bronzové medaily z minulej sezóny. Po semifinálovom sklamaní už nedokázali neonoví v boji o bronz potvrdiť dobrú formu v play-off. V súboji so Včelínom im chýbali v rozhodujúcich okamihoch zápasu psychické i fyzické sily.

Včelín sa tešil v malom finále so zisku historického bronzu. Medaila bola pre najväčšie prekvapenie play-off zaslúženou odmenou. Odpisovaná partia „remeňovcov“ siahala dokonca aj po finále. „To nás ešte stále mrzí. Škoda toho, tešili sme sa na pekné finále s Bernoláčikom. Bol by to iste zaujímavý florbal. Ale teraz sa tešíme z tretieho miesta. Sme napokon spokojní s tým, čo sme dosiahli,“ uviedol Matej Remeň. Spartak ukázal vo vyraďovacej časti veľký progres. Ak sa v nasledujúcej sezóne vysporiadajú „včeličky“ s dochádzkou na zápasy, nemusí zostať pre ne v budúcnosti zavretý ani finálová brána.

FBK Spartak Včelín
3. miesto – FBK Spartak Včelín

ZDROJ: -mil-, foto: Slávka Jankyová

Komentáre