Martinská olympiáda pokračuje 14.ročníkom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Prvé podujatie roku 2018 sa uskutoční budúci mesiac. Štartovať budeme súťažou v kolkoch.

Martinská olympiáda (MCORŠ) je športové podujatie organizované mestom Martin. Vzniklo v roku 2005 a pozostáva z piatich kôl, ktoré sa organizujú počas celého kalendárneho roka. Určené je bežným občanom, ktorí športujú rekreačne. Cieľom je ponúknuť, umožniť verejnosti bez obmedzenia veku zúčastniť sa športov, ktoré sú považované za rekreačné, bežne dostupné. V prvých dvoch ročníkoch bolo zorganizovaných 5 súťaží: v behu na lyžiach, behu v prírode, cyklistike, jazde na kolieskových korčuliach a v plávaní. Od roku 2007 sa z dôvodu nedostatku snehu upustilo od súťaže v behu na lyžiach a nahradilo sa kolkárskymi pretekmi, ktoré sú halovým športom a počasie ich neobmedzuje.

Martinská olympiáda pokračuje 14.ročníkom

MCORŠ si z roka na rok získava nových účastníkov od malých predškolákov až po seniorov, ktorých vek sa blíži k osemdesiatke. Najúspešnejší jednotlivci jednotlivých kôl sú odmenení vecnými cenami a diplomami. Celoroční víťazi budú slávnostne ocenení na každoročnom vyhlasovaní najúspešnejších športovcov mesta Martin.

Kolá MCORŠ:

  • kolky
  • bežecké preteky
  • cyklistické preteky
  • plavecké preteky
  • preteky na kolieskových korčuliach

Všetky podujatia by mali rovnaký spôsob vyhodnotenia. Víťaz preteku dostane toľko bodov, koľko bude účastníkov podujatia v jeho kategórii. Posledný pretekár by získal jeden bod. Bodové zisky z každého podujatia sa budú sčítavať a okrem víťazov jednotlivých pretekov aj sa vyhodnotia celkoví víťazi zo všetkých podujatí za celý rok.

ZDROJ: Mgr. Michaela Černeková

Komentáre