Martinská kapela Eufory chystá novinky

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Martinská kapela Eufory chystá novinky

Eufory z Martina sa pohybuje pravidelnejšie na pódiách už od roku 2015. Za tú dobu už navštívila množstvo klubov a festivalov na Slovensku v Čechách a v Poľsku.

Kapela Eufory vznikla v roku 2008. Spočiatku išlo skôr o revival projekt, ktorý by prezentoval skladby Def Leppard. Táto pôvodná myšlienka viedla Miriamu k založeniu kapely Eufory. Postupne však dostala priestor pôvodná tvorba orientovaná na melodický power metal. Kapela vyhrala súťaž Rock Off 2015 v Košiciach a vyhrala česko-slovenský projekt MUZIKOMAT 2015, organizovaný simultánne v Púchove a Vsetíne. Predstavila sa aj na súťaži Rocková Maturita 2015, kde získala celkovo 5. miesto a cenu za najlepší spevácky výkon v súťaži.

“Absolvovanie súťaží sme urobili zámerne, aby sme získali spätnú väzbu na našu hru, na našu tvorbu a jej prezentáciu. Získať odozvu od porotcov bola zaujímavá skúsenosť. Niekoľko postrehov sme sa snažili hneď premietnuť do novej tvorby a do novej šou. Zdá sa, že sme dobre počúvali. Album Higher and Higher (2018) mal a stále má výborné odozvy od fanúšikov, recenzentov či rádií – a to celosvetovo,“ usmieva sa manažér kapely Štefan Dibdiak.

Toto leto ešte kapela vystúpi na niektorých festivalových pódiách a na jeseň prejde do klubov. Medzitým pripravuje materiál na nový album a taktiež chystá jarné turné 2020.

“Nechajte sa prekvapiť. Najnovšia vec bude z pohľadu fanúšikov Eufory neočakávaná a verím, že prekvapivá! Ideme ju nahrávať už v auguste. Ešte neviem kedy a ako ju vypustíme von. Veľmi sa tešíme, že nielen české, ale aj slovenské rádiá hrajú naše veci. Tento rok sme investovali do zvukovej techniky i autoparku a to všetko sme si potrebovali v priebehu roka dobre odskúšať a pripraviť. Pomôže nám to s prípravou novej šou pre našich fanúšikov,“ dodáva Štefan.

Eufory hrajú melodický power/heavy metal a odohrajú ročne do 40 koncertov na festivaloch , či v kluboch. Každoročne sa zúčastňujú aj projektov s charitatívnym zameraním.
Na konte majú dva albumy – Flying Island Eufory (2015) a Higher and Higher (2018). Momentálna zostava je Ľuboš Senko – spev, Števo Hodoň – gitara , Miriama Hodoňová – bicie , Peter Drábik – gitara a Adrián Benca – basgitara.

ZDROJ: PR článok

Komentáre