Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov aj v roku 2017

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov (MCORŠ) nebude chýbať v programe mestských akcií ani v roku 2017. Už po 13. krát si budú môcť všetci aktívni Martinčania zmerať svoje sily v piatich disciplínach.

MCORŠ 2017 odštartovala v piatok 24. februára svoj 13.ročník už tradične v kolkárni Martin – Priekopa. Preteky v tejto obľúbenej disciplíne organizovalo mesto Martin v spolupráci so Správou športových zariadení mesta Martin a s kolkárňou Lokomotíva Vrútky a vďaka podpore partnerov mu nezabránila ani stále pretrvávajúca nútená správa mesta Martin. „Ja osobne považujem šport za najlepšiu formu relaxu a trávenia voľného času v každom veku. Všetci Martinčania o tom vedia a takisto vedia, že všetky športové akcie a podujatia v meste budeme podporovať a hľadať cestu ako by sa dali zorganizovať,“ zhodnotil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Posledný februárový piatok sa v kolkárni Martin – Priekopa vystriedali postupne žiaci základných a stredných škôl a v popoludňajších hodinách aj súťažiaci v ostatných kategóriách. Účasť bola rekordná – registrovalo sa až 502 pretekárov, na ktorých výsledky dozeral hlavný rozhodca Martin Ferenčík. Druhé kolo, ktorým budú bežecké preteky, sa bude konať v máji a mesto bude všetkých o presnom termíne a čase informovať.

MCORŠ je športové podujatie mesta Martin určené pre rekreačných nadšencov športu. Vzniklo v roku 2005 a pozostáva z piatich kôl, ktoré sa organizujú počas celého kalendárneho roka. Jeho cieľom je umožniť všetkým, ktorí o to majú záujem zmerať si svoje sily v kolkoch, behu, cyklistike, kolieskových korčuliach a plávaní. Martinská olympiáda si každým rokom získava nových priaznivcov – od najmenších predškolákov až po seniorov.

ZDROJ: TS mesta Martin

Komentáre