Super úspech pre náš región: Martinčanky majú striebro z Majstrovstiev Slovenska

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Skvelý úspech sa podaril našim hokejistkám. V predchádzajúcich dňoch absolvovali Majstrovstvá Slovenska v hokejbale, kde vybojovali striebro.

Majstrovstvá SR v hokejbale žien sa hrali turnajovým spôsobom. Uskutočnili sa  29. -30. 4. 2017 na zimnom štadióne v Martine. Dievčatá z MHK Martin postupne zdolali Zvolen 1:0, Ladies Slovensko 1:0, Prešov 3:1. Podľahli len Žiline výsledkom 1:4. „Ten tím bol však v podstate výberom hráčok z celého Slovenska. Okrem iného zaň proti našej vôli hrali aj tri naše klúčové hráčky, keďže im to prestupový poriadok ShBÚ umožnil. Na druhom mieste sme skončili len vinou horšieho celkového skóre pri rovnosti bodov so Žilinou a Prešovom. V rozhodujúcom zápase nám stačila aj prehra o 1 gól, už v 2. minúte sme sa ujali vedenia a všetko hralo v náš prospech. Potom však súper strelil dva šťastné góly a jeden sme si dali prakticky vlastný. A napriek prevahe v poli sme už nedokázali využiť viaceré výborné príležitosti, súperovi výborne zachytala brankárka,“ informuje Vladimír Polakovič, prezident klubu MHK Martin.

Strieborné umiestnenie je podľa Polakoviča veľkým úspechom a tiež návratom na pravidelné stupne víťazov: „Po tom, čo sme pred štyrmi rokmi zachránili klub pred likvidáciou, nám naše hráčky za odmenu vybojovali po „reštarte“ prvú veľkú medialu. Vďaka dievčatám za striebro z majstrovstiev SR v hekejbale, pre nás má cenu zlata. Hlavne pri tých podmienkach a systéme, v akých sa tieto majstrovstvá hrajú“.

Najlepšou obrankyňou turnaja bola vyhlásená hráčka MHK Martin Lucia Záborská. Na blížiacich sa Majstrovstvách sveta v Čechách bude pravdepodobne reprezentovať Martin päť našich hráčok. „Pár rokov dozadu sme tomuto športu dominovali, dodávali sme do reprezentácie najviac hráčok a dohromady sme získali už päť titulov majstra SR. Až 7 našich hráčok sa podieľalo na historickom titule majsteriek sveta z r. 2011. Po známych finančných a personálnych problémoch v klube pred štyrmi rokmi je to však náš medailový návrat. Potešiteľné je, že sa o neho zaslúžil suverénne najmladší kolektív na šampionáte, čo nás napĺňa optimizmom do budúcnosti,“ dodáva Polakovič.

V tomto roku sa turnaja zúčastnilo z rôznych dôvodov iba päť tímov, v minulých rokoch to bývalo 8-12 tímov. Najbližšie 20. – 21. 5. 2017 sa klub z Turca zúčastní aj majstrovstiev SR junioriek s mladými hráčkami. My im samozrejme budeme držať palce aj naďalej.

Super úspech pre náš región: Martinčanky majú striebro z Majstrovstiev Slovenska

ZDROJ: Eva Lacová, Rádio Rebeca

Komentáre