Ženská cyklistika: Martinčanka Petra Machálková 53. miesto na Majstrovstvách sveta s hromadných štartom 2017

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Po 49. mieste na tohtoročných majstrovstvách Európy v Dánsku skončila 16-ročná martinčanka jazdiaca za žilinskú CyS-Akadémiu Petra Sagana 53-tia v pretekoch na Majstrovstvách sveta v Nórskom meste Bergen. Peťa ako jediná naša zástupkyňa v kategórii junioriek predviedla sympatický výkon. Zlaté double sa podarilo 18-ročnej talianke Elene Pirrone, keď vyhrala aj pondelňajšiu časovku. Na druhom mieste skončila taktiež osemnásťročná Dánska reprezentantka, ktorá pre rok 2018 podpísala zmluvu so ženským nemeckým profi tímom Cervélo-Bigla Pro Cycling. Bronz patri Talianke Letizií Paternoster ktorá má takisto 18 rokov.

Vyjadrenie Petra Machálková: „Trať bola náročná, kopce ťažké. Ale myslím, že som to zvládla dobre. V druhom kole ma utrhli, ale s ostatnými pretekármi sme si to dorazili, no v treťom kole v tom dlhom kopci ma znovu utrhli. S babami, čo sme boli utrhnuté, sme spravili menší balík a išli si svoje tempo. Potom nejaké 3km pred cieľom sa zastalo, tak som to využila a snažila sa odísť, no keď videli, že sa im vzďaľujem, začali ťahať a došli ma, spomalila som, ale žiadna mi nechcela vystriedať, ťahala som špicu až do cieľa. 200m pred cieľom sme všetky začali špurtovať, ale ja už som nemala toľko sily, aby som ich prešpurtovala a zo skupiny som došla cca na 8. mieste. S výkonom som spokojná.“

Výsledky Piatok 22.9.2017: Preteky – juniorky, Bergen › Bergen 76,4 km – 4 kolá (štartovalo 92 – dokončilo 81 pretekárok)

1. miesto Elena Pirrone – Taliansko, 2:06:17 hod.