Martinčania opäť vyťahujú bicykle

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Štvrtý ročník súťaže Do práce na bicykli opäť prekonal očakávania. Po úspechu predošlých ročníkov, kedy Martin patril medzi najaktívnejšie samosprávy, v máji na cestu do práce využije bicykel 177 tímov a 625 Martinčanov.

Úspešná národná kampaň Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky pod názvom Do práce na bicykli pokračuje v roku 2017 svojim štvrtým ročníkom. Po roku opäť vytiahne svoj obľúbený dvojkolesový dopravný prostriedok na cestu do práce 8 531 účastníkov v 2 566 tímoch z 74 samospráv. Výnimkou nebudú ani obyvatelia mesta Martin, ktorý v rámci celkových štatistík opäť obsadili popredné miesta. V roku 2017 sa podarilo zaregistrovať 177 tímom a 625 účastníkom.

Máj si v meste Martin už ani nevieme predstaviť bez bicyklov. Každoročne oficiálne otvárame cyklosezónu, pripravujeme pre cyklistov množstvo podujatí a projektov na zlepšenie ich podmienok a samotná súťaž Do práce na bicykli je vynikajúcim rámcom na podporu aktívneho životného štýlu a zároveň na ochranu životného prostredia,“ zhrnul viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo. A Martin v plnení týchto cieľov dlhodobo prekračuje všetky očakávania. V roku 2017 je po Bratislave samosprávou s druhým najvyšším počtom zapojených účastníkov a Jesseniova lekárska fakulta je so 165 zaregistrovanými cyklistami druhou najaktívnejšou organizáciou v celej súťaži.

Vyhodnotenie súťaže bude prebiehať opäť na národnej aj lokálnej úrovni. Na národnej úrovni bude ocenená samospráva s najväčším počtom najazdených kilometrov v prepočte na počet obyvateľov; samospráva s najväčším počtom súťažiacich na počet obyvateľov a spoločnosť, ktorá postavila najviac tímov. Na lokálnej úrovni budú ohodnotení  jednotlivci s najväčším počtom najazdených kilometrov; tímy s najväčším počtom najazdených kilometrov a každý kto najazdí 2/3 jázd alebo aspoň 500 km automaticky postupuje do žrebovania o bicykel. Oficiálne vyhodnotenie súťaže bude na celoslovenskej úrovni 15. júna  a v Martine s pár dňovým odstupom. Samozrejmosťou počas kampane Do práce na bicykli sa už stala aj informačná kampaň v spolupráci s Mestskou políciou Martin o bezpečnom bicyklovaní a raňajky pre cyklistov na cyklochodníkoch v meste.

„Musím priznať, že v meste plánujeme ešte jedno cyklo-prekvapenie. Som nesmierne rád, že sa nám podarilo získať stavebné povolenie na vybudovanie cyklotrasy medzi Martinom a Vrútkami a momentálne robíme všetko preto, aby sme na tento projekt získali financie, aj napriek práve prebiehajúcej nútenej správe. Verím, že už o niekoľko mesiacov sa nám to podarí a cyklistom pribudne v meste ďalšia cyklotrasa,“ dodal na záver viceprimátor Imrich Žigo, ktorý sa sám národnej kampane aktívne zúčastňuje.

Martinčania opäť vyťahujú bicykle

ZDROJ: TS mesta Martin

 

Komentáre