Martinčania oddnes chodia do práce na bicykli

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Prvý májový pracovný deň začalo viac ako 500 Martinčanov skutočne aktívne – autá, autobusy a iné motorové dopravné prostriedky nahradili bicyklami v rámci nového ročníka súťaže Do práve na bicykli.

„Všetky informácie o súťaži, tričká a dobré rady získajú už dnes od viceprimátora Imricha Žiga a cyklokoordinátorov súťaže o 15:30 hod. pred budovou Mestského úradu v Martine. Príďte sa aj Vy presvedčiť, že cyklistika a zdravý životný štýl lákajú stále viac obyvateľov nášho mesta. Všetkých Vás srdečne pozývame“ informovala o akcii portál Turčania.sk hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre