Martinčan Ján si kameňom pomohol do uzamknutej Kii Sportage

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

Martinskí kriminalisti odhalili podozrivého z majetkovej trestnej činnosti. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri roky až 10 rokov.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine obvinil 40 ročného Jána (z Martina) zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Obvinený muž sa mal začiatkom marca v Turčianskych Tepliciach vlámať do odstaveného motorového vozidla Kia Sportage. Z jeho priestoru mal následne odcudziť príručnú tašku, v ktorej boli peňaženka s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou, mobilný telefón, hodinky aj prsteň z bieleho kovu,“ vyjadril sa k prípadu krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ako dodal, uvedeným konaním vznikla celková škoda v predbežnej výške 1.832 EUR.

Martinčan Ján si kameňom pomohol do uzamknutej KII

Auto nie je trezor ani výklad

Polícia žiada občanov, aby si ani pri krátkom opustení vozidla v ňom nenechávali rôzne cenné veci, ako napríklad fotoaparáty, kamery, mobilné telefóny, notebooky, navigačné systémy, autorádiá, doklady, finančnú hotovosť, kabelky, pracovné náradie, športovú výstroj, ale ani prázdne tašky a rôzne iné veci, ktoré lákajú zlodejov a často sa stávajú pre nich ľahkou korisťou. Pri opustení vozidla skontrolujte uzamknutie vozidla aj fyzicky a nespoliehajte sa len na centrálne uzamykanie. Aj pri krátkom opustení vozidla ho riadne uzamknite a kľúče si zoberte so sebou. Vozidlá odporúčame parkovať na strážených a osvetlených parkoviskách. Pri krádeži vlámaním do vozidla často dochádza nielen k odcudzeniu vecí, ale aj k jeho nezanedbateľnému poškodeniu. Treba si uvedomiť, že auto nie je výklad ani pancierový trezor. Veci si neodkladajte ani do kufra auta na mieste kde parkujete, nakoľko Vás môžu sledovať potenciálni dlhoprstí, ktorí pôjdu do Vášho auta „nakupovať“ už naisto. Ponechaním cenných vecí vo vozidle zvyšujete riziko vykradnutia vozidla a pamätajte… príležitosť robí zlodeja. Ak už chcete nechať veci v kufri svojho zaparkovaného auta, dajte ich tam na inom mieste ako parkujete. Ak už dôjde k vykradnutiu vozidla, je veľmi dôležité ničoho sa nedotýkať, nesadať do vozidla, nakoľko by mohlo dôjsť k zničeniu stôp, ktoré môžu identifikovať páchateľa protiprávneho konania. Dodržiavaním týchto základných odporúčaní a rád chránime svoj majetok a eliminujeme tak možnosť stať sa obeťou tejto trestnej činnosti.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: PZ SR

 

Komentáre