38-ročný Martinčan prekročil rýchlosť a nafúkal 2,98 promile

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V obci prekročil výrazne rýchlosť a nafúkal 3 promile.

Dopravní policajti z Prievidze namerali vodiča, ktorý sa hnal obcou a bol poriadne opitý. Na ceste I/64 v obci Bystričany namerali 38-ročného Vladimíra z Martina na nákladnom motorovom vozidle. Vodič tohto vozidla prekročil maximálnu povolenú rýchlosť v obci o 25 km/hod.

„Pri cestnej kontrole bol Vladimír podrobený dychovej skúške. Policajti takmer neverili vlastným očiam, keď im alkotest ukázal hodnotu 1,43 mg/l, čo predstavuje 2,98 promile. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu, ktorá už presiahla tri promile. Pri druhej dychovej skúške Vladimír nafúkal 3,06 promile. Policajti tomuto vodičovi okamžite v súlade so zákonom obmedzili osobnú slobodu a bol umiestnený do cely“, informuje na svoje Facebookovej stránke polícia.

38-ročný Vladimír z Martina prekročil rýchlosť a nafúkal 2,98 promile
38-ročný Vladimír z Martina prekročil rýchlosť a nafúkal 3,06 promile

Polícia dôrazne a opakovane upozorňujeme vodičov, že alkohol za volant nepatrí. V prípade zistenia alkoholu u vodiča motorového vozidla stále platí nulová tolerancia! V kontrolách na zisťovanie alkoholu u vodičov budú policajti denno-denne pokračovať aj naďalej.

ZDROJ: PZ SR

Komentáre