Martina Dubovcová zo Sučian sa stala Slovenkou roka v kategórií Zdravotníctvo

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy
Martina Dubovcová zo Sučian sa stala Slovenkou roka v kategóriii Zdravotníctvo
Martina Dubovcová v poradí dvanásta z ľavej strany

V prestížnej ankete Slovenska roka 2019, bola jednou z nominovaných aj Sučianka Martina Dubovcová. Nominovaná bola v kategórii Zdravotníctvo, Turčania.sk o tom informovali niekoľko týždňov dozadu. Martina Dubovcová pracuje ako vedúca sestra na Psychiatrickej klinike JLF UK a UNM v Martine.

Vyhlásenie výsledkov sa konalo včera, 5.mája 2019 v Slovenskom národnom divadle (SND) v Bratislave. Priamy prenos mohli diváci sledovať na RTVS.

Slávnostným gala večerom nás sprevádzala dvojica moderátorov Ľubomír Bajaník a Janette Štefánková. Galavečer Slovenky roka 2019 začali moderátori spomienkou na Milana Rastislava Štefánika, ktorého 100.výročie úmrtia sme si pripomenuli práve tento víkend.

V ďalších kategóriách boli ocenené známe a úspešné ženy ako sú Diana Mórová, ktorá si odniesla víťazstvo v kategórii Umenie a kultúra, alebo úspešná biatlonistka Paulína Fialková, ktorá triumfovala v kategórii Šport.

Víťazkou v kategórii Zdravotníctvo sa stala Martina Dubovcová zo Sučian

“Je veľkou cťou stáť tu na pódiu a vysloviť veľkú vďaku v prvom rade vedeniu Univerzitnej nemocnici v Martine za to, že ma nominovala. A stojím tu a chcem naozaj veľmi pekne poďakovať všetkým, naozaj všetkým, ktorí mi poslali hlas. Chcem poďakovať svojim kolegyniam, kolegom, známym, a v neposlednom rade svojmu manželovi, bez ktorého by som tu nestála. A takisto z hĺbky srdca chcem veľmi pekne poďakovať svojim rodičom, za to čo do mňa vložili. Ešte raz všetkým ďakujem,” poďakovala sa Martina Dubovcová v SND v Bratislave.

Víťazke zo Sučian srdečne gratulujeme.

ZDROJ: Maroš Chmúrny, foto: slovenkaroka.sk

Komentáre