Martin: O primátorský post zabojuje nakoniec osem kandidátov, Zemko a Sukup stiahli kandidatúru

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Z avizovaných desiatich kandidátov na post primátora mesta Martin ostalo osem. Pavol Zemko (NEKA) a Martin Sukup (NEKA) svoje kandidatúry stiahli.

Ako sa Pavol Zemko vyjadril pre portál MY Turiec, urobil si prieskum a zvážil svoje šance.

„Vyšlo mi, že by som asi mrhal energiou v predvolebnej kampani. Mohol by som síce zamiešať karty, ale sebakriticky som uznal, že v ostatných rokoch som sa v komunálnej politike až tak výrazne neangažoval, nuž, nech si to rozdajú iní,“ povedal Zemko.

Svoju kandidatúru na post primátora a poslanca, stiahol aj Martin Sukup.

„Pán Sukup doručil vzdanie sa kandidatúry na voľbu primátora mesta Martin ako i poslanca vo volebnom obvode č.3 Martin – Sever dňa 21.9.2018 predsedovi MVK v Martine s úradne overeným jeho podpisom, tak ako to vyžaduje platný zákon. Vzdanie sa kandidatúry pána Sukupa nebolo odôvodnené. Nakoľko bolo doručené ešte pred jeho zaregistrovaním, MVK v Martine sa jeho kandidátnou listinou, tak na primátora ako i poslanca nezaoberala,“ vyjadril sa pre Turčania.sk zapisovateľ Mestskej volebnej komisie v Martine Vladimír Jamriška.

Do boja o primátorské kreslo pôjde nakoniec osem kandidátov.

O post primátora mesta Martin sa uchádza v poradí ako boli zaregistrovaní, Marek Belák (NEKA), Ján Danko (NEKA), Marcel Maťovčík (NEKA), Stanislav Ondruš (NEKA), Jozef Petráš (SPOLU), Michal Pliešovský (NEKA), Peter Vons (NEKA) a Imrich Žigo (NEKA).

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre

ARC PUB MARTIN