Martin pozná najlepších športovcov za rok 2016

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Posledný marcový deň sa na Mestskom úrade v Martine niesol v slávnostnej atmosfére. Z rúk vedenia mesta si prevzalo za svoje výnimočné športové úspechy v minulom roku ocenenie deväť jednotlivcov, tri kolektívy a jeden športový talent. Mesto taktiež udelilo dve čestné uznania za celoživotný prínos pre šport.

Aj keď je mesto Martin predovšetkým známe ako hlavné mesto Slovenskej kultúry, Martinčania už niekoľko rokov dokazujú, že šport má v ich životoch nezastupiteľné miesto. Svedčí o tom nielen množstvo rekreačných, či profesionálnych športovcov, ktorí sa zúčastňujú mestských podujatí, ale takisto ich výsledky na súťažiach doma i v zahraničí.

„Sme veľmi hrdí na všetkých, ktorí reprezentujú naše mesto u nás na Slovensku a v zahraničí. Práve preto sme sa pred rokmi rozhodli ukázať, že si vážime tvrdú prácu a odhodlanie športovcov a každoročne oceňujeme tých najlepších za uplynulý rok,“ vysvetlila pre Turčania.sk hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová. Slávnostné ocenenie v roku 2017 pripadlo na 31. marec a z rúk viceprimátora mesta Martin Imricha Žiga si prevzalo ocenenia deväť jednotlivcov, jeden športový talent, tri športové kolektívy a dve osobnosti martinského športu si odniesli z Mestského úradu v Martine čestné uznania za celoživotný prínos pre šport.

„Ako viceprimátor mesta Martin by som chcel ešte raz pogratulovať a poďakovať športovcom, na ktorých je naše mesto úprimne hrdé a takisto všetkým, ktorí prispeli k ich výkonom – trénerom, rodine, deťom a v neposlednom rade priateľom, ktorí ich vždy podporovali,“ zhodnotil po slávnostnom ocenení viceprimátor Imrich Žigo. „Každá z osobností, ktorým som mal dnes tú česť odovzdať ocenenie má iné sny, ambície a ciele, ale všetky spája tvrdá drina a množstvo chvíľ, kedy si povedali, že musia aj napriek tomu, že sa možno necítili najlepšie a to osobne považujem v živote za najdôležitejšie. Naši športovci sú pre nás všetkých veľkou inšpiráciou,“ dodal martinský viceprimátor.

Mesto každoročne udeľuje ocenenia v štyroch hlavných kategóriách: Športový talent roka, Športový kolektív roka, Športovec roka a Celoživotný prínos pre šport. Návrhy schvaľuje Mestské zastupiteľstvo v Martine. Príjemnou tradíciou je aj ocenenie najúspešnejších rekreačných športovcov mesta Martin – víťazov Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov.

OCENENÍ ZA ROK 2016

Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov
David Mažgút – v kategórii žiaci a dorastenci
Tamara Turčanová – v kategórii žiačky a dorastenky
Tatiana Kostolníková – v kategórii ženy a seniorky
Ján Frnda – v kategórii muži a seniori

Športový talent roka
Sophia Christine Lilge

Športový kolektív roka
Prvý Curlingový club mesta Martin
Hokejbalový klub ŠKB MARKO MARTIN
Tanečný klub Deep

Športovec roka – toto ocenenie bolo udelené prvýkrát podľa poradia, o ktorom rozhodla komisia športu a mládeže pri MsZ v Martine
1. Pavol Kopp
2. Lucia Hrivnák Klocová
3. Katarína Tomášová
4. Anna Šimečková
5. Michal Hlinka
6. Mikuláš Maník
7. Katarína Kučová
8. Branislav Turanský
9. Libor Čech

Čestné uznanie za celoživotný prínos pre šport
Ján Junas
Bohumír Kleskeň

ZDROJ: TS mesta Martin

Komentáre