Martin: Najlepší športovci za rok 2017 si prevzali ceny

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Mesto Martin aj v roku 2018 vyhodnotilo najlepších športovcov za uplynulý rok. Z rúk viceprimátora Imricha Žiga si prevzalo 14. februára ocenenia 15 jednotlivcov a dva športové kolektívy.

Druhá februárová streda sa na Mestskom úrade v Martine niesla v športovom duchu. Veľkú zasadačku zaplnili športovci, ich rodinní príslušníci, tréneri a všetci pozvaní hostia, ktorí si nechceli nechať ujsť slávnostné vyhlasovanie najlepších športovcov mesta Martin za rok 2017. Mesto Martin aj tento rok udelilo ocenenia v štyroch hlavných kategóriách: Športový talent roka, Športový kolektív roka, Športovec roka a Celoživotný prínos pre šport. Zmenou oproti uplynulým ročníkom bolo aj udelenie dvoch pamätných listov primátora mesta.

„Tohtoročné odovzdávanie bolo možno ešte viac slávnostné ako inokedy, keďže veľa z nás žije športom vďaka práve prebiehajúcej zimnej olympiáde. Keď som sa však pozrel okolo seba, bol som hrdý, že vidím práve našich martinských víťazov. Tých, ktorí úspešne reprezentujú naše mesto doma aj v zahraničí a sú pre nás všetkých inšpiráciou,“ zhodnotil viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo, ktorý športovcom odovzdával pamätné listy a ceny za vedenie mesta.

V jednotlivých kategóriách bolo aj za hudobného sprievodu Javorových huslí ocenených šesť jednotlivcov, dva športové kolektívy, jeden športový talent a dvaja laureáti si odniesli čestné uznanie za celoživotný prínos pre šport. Príjemnou tradíciou je aj vyhodnotenie najúspešnejších rekreačných športovcov mesta Martin – víťazov Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov. Medzi ocenených taktiež v roku 2018 pribudli aj Štefan Mády a Tomáš Jurčík, ktorým bol udelený pamätný list od primátora mesta. „Som si istý, že pre viacerých bolo toto ocenenie len začiatkom dlhej a úspešnej cesty a som hrdý, že ju budem môcť spolu s ich trénermi, rodinou a fanúšikmi sledovať,“ dodal Imrich Žigo.

Martin: Najlepší športovci za rok 2017 si prevzali ceny

OCENENÍ ZA ROK 2017

Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov
Dominik Pasztor – v kategórii žiaci a dorastenci
Kristína Novinská – v kategórii žiačky a dorastenky
Daniela Červeňová – v kategórii ženy
Rastislav Turčan – v kategórii muži

Športový talent roka
Andrej Paulíny

Športový kolektív roka
Plavecký klub masters Turčiansky raci
Tanečný klub Deep

Športovec roka
Gabriela Gajanová – atletika
Pavol Kopp – športová streľba
Róbert Maruna – judo
Anna Šimečková – rádiovo orientačný beh
Katarína Kučová – športová streľba
Ladislav Zvarik – plávanie

Čestné uznanie za celoživotný prínos pre šport
Ľuboš Frolo
Vladimír Haliena

Pamätný list od primátora mesta
Štefan Mády
Tomáš Jurčík

ZDROJ: Mgr. Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Komentáre