Základňa výcviku Martin: Do Bosny a Hercegoviny odchádza 21 slovenských vojakov

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Do operácie EUFOR ALTHEA v Bosne a Hercegovine odchádza plniť úlohy ďalších 21 slovenských vojakov, ktorí budú v krajine pomáhať udržiavať mier. V Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin sa s nimi dnes rozlúčil zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR – náčelník štábu genmjr. Miroslav Kocian.

V súčasnosti v tejto operácii pôsobí 41 príslušníkov Ozbrojených síl SR, pričom ich počet sa touto odchádzajúcou rotáciou zvýši na 42. Taktiež sa po roku vymenia velitelia slovenského kontingentu – podplukovníka Ľuboša Murčeka nahradí podplukovník Daniel Draganovský. Doposiaľ sa v operácii vystriedalo 777 slovenských vojakov, z toho 26 žien.

Príslušníci Ozbrojených síl SR si vďaka svojej doterajšej práci v operácii EUFOR ALTHEA vybudovali rešpekt tak u domáceho obyvateľstva, ako aj medzi vojakmi z iných krajín.

Vojenská operácia EUFOR ALTHEA od svojho spustenia v roku 2004 významne prispela k stabilizácii Bosny a Hercegoviny, ako aj k dodržiavaniu Daytonskej mierovej dohody. Slovenská republika sa do nej zapojila už na jej začiatku.

ZDROJ: MO SR

Komentáre