Nezávislý kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja Marián Murín: Poďme vymeniť politikov!

TOP_1, Všetky správy

Stovky až tisíce stretnutí, podaní rúk, veľa predebatovaných minút priamo v teréne s ľuďmi. A mnoho inšpirácií na lepší  život v Žilinskom kraji. Nezávislý kandidát Marián Murín je alternatívou voči politikom a ponúka konkrétne riešenia pre Turiec i celý žilinský región.

Kysuce, Turiec, Liptov, horné Považie a Orava. Všetky regióny Žilinského kraja Marián Murín prešiel, mnoho miest a obcí má ešte stále naplánovaných. „Keď sa dnes opýtame našich detí od 6 do 15 rokov, čo ich najviac trápi, tak vám odpovedia, že nemáme chodníky a každý deň musia chodiť do školy po nebezpečných cestách bez chodníkov, a že nemajú priechody pre chodcov. Deti vedia, že ich dedkovia a babičky majú mizerný dôchodok, uskromňujú sa a aj napriek tomu im každý rok kupujú darčeky a pomáhajú ich rodičom, lebo sú naučení skromnosti. Naše deti vedia, že sa musia modliť za to, aby sa ich starí rodičia a najbližší vrátili z nemocnice domov, lebo vedia, aké je mizerné naše zdravotníctvo,“ povedal Marián Murín.

„Bohužiaľ, musím povedať, že jediným a posledným politikom na Slovensku, ktorý robil pre ľudí na Slovensku a v Československu bol Alexander Dubček. Je mojím veľkým vzorom. Skutočne bol zanietený pracovať pre svoj národ. Aj napriek tomu, že žil v ťažkej dobe, nechýbalo mu odhodlanie robiť zmeny v prospech nás všetkých,“ vyhlásil Murín. Hovoria za neho výsledky, ktoré dosiahol a nepotreboval k tomu politické krytie. „Keby mi bol ľahostajný život v našej obci, nešiel by som pred siedmimi rokmi kandidovať za starostu. Mohol som v kľude ďalej podnikať, mohol som byť o niečo bohatší, mohol som robiť len a len pre seba, ale uvedomujem si, že človek by mal na tomto svete po sebe zanechať skutočnú stopu a mal by odovzdať kus zo seba aj pre iných. Preto som takto nastavený a skutočne chcem spolu so svojim tímom spolupracovníkov napraviť všetky chyby doterajších politikov. Podarilo sa mi to v Mútnom, dokázali sme splniť absolútne všetky sľuby, ale pre mňa to neboli sľuby. Pre mňa to boli ciele, ktoré si vždy viem reálne postaviť a samozrejme z dôvodu, že viem hospodáriť, že som cieľavedomý sa mi to podarilo. Ľudia v Mútnom si s určitosťou môžu povedať, že Marián Murín bol dobrý starosta. Skúsenosti zo samosprávy už mám a teraz ich chcem preniesť aj do väčšej samosprávy, na Úrad Žilinského samosprávneho kraja,“ pokračoval.

Nezávislý kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja Marián Murín: Poďme vymeniť politikov!

Rekonštrukcia toľko sľubovaného tankodromu sa stále viac a viac predlžuje, na stavbe nepanuje stavebný ruch ako by mal. „Hlavne, že sa tam súčasný župan na fotke s premiérom Ficom chváli bilbordom, že pracuje pre náš kraj. To je výsmech ľuďom,“ povedal bez okolkov Murín, ktorého trápi nepripravenosť opravy cesty. „Nerozumiem, prečo by sa mala absolútne uzatvárať doprava na úseku. Martin – Turčianske Teplice. Stačilo by ju opravovať po častiach, na ktorých by sa mohol použiť polovičný profil cesty s riadenými semaformi tak, ako to bežne vidíme v zahraničí a nemuseli by sme presmerovávať dopravu cez obce, v ktorých to samozrejme nielen poškodí cesty, ale je to aj veľmi nebezpečné pre chodcov, cyklistov a naše deti, ktoré každodenne musia byť takto ohrozované nezmyselným presmerovaním dopravy,“ doplnil. Stále nejasný je v Turci osud križovatky v Košťanoch nad Turcom. „Ráno i poobede tam podľa slov domácich kolabuje doprava. Ak sa opraví tankodrom, situácia na tejto križovatke už bude neúnosná. Treba to teda čím skôr riešiť a vybudovať tam veľký kruhový objazd,“ doplnil Murín. Za dôležité považuje aj upravenie grafikonu autobusov a vlakov. „Spoje musia na seba nadväzovať, ľudia nemôžu pol hodinu a viac čakať na prípoje. Treba si sadnúť a upraviť to podľa potrieb obyvateľov,“ vysvetlil Marián Murín.

Ľudia v Žilinskom kraji už roky počúvajú len sľuby o výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest na hornom Považí, Kysuciach, Turci, Liptove či Orave. „Súčasný župan je zároveň podpredsedom vládnucej strany. Roky sa ukazuje len na poklepávaní základných kameňov a diaľnice nikde. Diaľnica končí na začiatku kraja a pokračuje takmer na jeho konci. To treba zmeniť,“ povedal bez okolkov Murín. „Keď chce niekto prenajímať dom, najskôr ho postaví a potom platí nájom. My platíme za cesty dane a mýto, spotrebnú daň z palív a iné poplatky napríklad pri registrácii vozidiel, diaľničné známky a cesty nemáme, a preto budem apelovať, aby sa zrušila cestná daň a mýto,“ doplnil.

Ani výstavba toľko sľubovanej diaľnice D1 však nevyrieši problém cesty popod hrad Strečno. „Úsek pod Strečnom treba riešiť, aby sme mali plnohodnotnú náhradu, keď sa v budúcnosti na dosiaľ nepostavanej diaľnici niečo stane. Dnes tam ´smeráci´ nezmyselne  míňajú milióny eur na prieskumy a analýzy. Keby sme tam postavili 200 metrov nadkrytého tunelu, tzv. galériu, stačilo by nám na to 700 tisíc eur. A za zvyšok peňazí sme mohli vyasfaltovať napríklad cesty 1. triedy, aby sme tam nemali koľaje a na týchto cestách nám zomiera najviac ľudí. Tento model galérie používajú napríklad v Alpách a inde v zahraničí už niekoľko desaťročí a pre tento úsek to je jediné možné riešenie,“ dodal Murín, ktorý kandiduje za predsedu ŽSK ako nezávislý kandidát. „Poďme, prosím vás, 4. novembra všetci voliť, poďme im to naložiť.  Verím, že spolu dokážeme zmeniť Žilinský kraj. Kandidujem pod číslom 7, ktoré bude šťastným číslom pre nás všetkých a hlavne pre našu budúcnosť.“

Komentáre