Marcel Maťovčík ako prvý ohlásil kandidatúru na primátora v Martine

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Mgr. Marcel Maťovčík (46) je rodený Martinčan. Je poslancom Mestského zastupiteľstva mesta Martin, predsedom sociálno-zdravotnej komisie a od roku 2016 je prednostom Okresného úradu v Martine. V tohtoročných komunálnych voľbách sa rozhodol kandidovať na post primátora mesta Martin.

„Moje rozhodnutie kandidovať na post primátora mesta Martin ovplyvnil môj silný osobný vzťah k nášmu mestu a zodpovednosť voči jeho obyvateľom. Chcem, aby Martin viedol Martinčan, niekto, kto tu žije, pracuje a ľudia mu nie sú cudzí. Chcem vrátiť občanom mesta možnosť rozhodovať o dianí v meste vo väčšej miere, ako mali doteraz. Chcem zlepšiť život v našom meste nielen pre seba, pretože tu chcem aj naďalej žiť, ale pre všetkých občanov mesta Martin.

Kandidujem ako nezávislý kandidát na primátora. Chcem bojovať sám za seba a osloviť občanov mesta. Neskutočnú silu mi dodáva podpora mojej rodiny, priateľov a ľudí, ktorí mi vyslovujú dôveru. Naša rodina v tomto meste žije už roky. V Martine sa cítime doma. Veľmi si cením podporu mojich rodičov. Veľkú odvahu mi dáva môj otec, ktorý ma povzbudzuje a dáva mi cenné rady. Oporu mám rovnako po celý čas aj vo svojej manželke a dvoch synoch, ktorí v tomto meste vyrastajú a budem rád, ak aj oni budú chcieť naďalej žiť v Martine.

Bol by som rád, keby ma občania zvolili preto, lebo poznajú moju doterajšiu prácu, ktorú som odviedol nielen z postu poslanca mesta Martin, ale aj prednostu Okresného úradu Martin. Počas svojho doterajšieho pôsobenia som mal možnosť poznať, čo trápi ľudí v meste a v jeho okolí. Snažil som sa podporovať a zúčastňovať sa aktivít a podujatí, ktoré sa organizovali. Snažil som sa vždy stretávať s občanmi a nikdy od nich nebočiť. Bolo a je pre mňa dôležité vypočuť si ich názory, nápady a potreby. Primátorom predsa nemôže byť niekto, komu sú občania vzdialení, kto sa len tak prejde mestom, kto skrátka nie je Martinčan.

Som podporovateľ občianskeho združenia Kľúč od Martina, ktoré sa aktívne podieľa aj na zveľaďovaní mesta Martin spoločne s jeho obyvateľmi. Našim krédom je: „Aby sa nám v Martine lepšie žilo.“

Svoju prácu som vždy robil svedomito a s odhodlaním. Púšťal som sa do mnohých výziev, ako napríklad rekonštrukcia cesty zvanej tankodrom, oživil som tradíciu osláv MDD v areáli Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine a mnohé iné. Aj naďalej chcem pokračovať v práci a rozšíriť svoje kompetencie, aby som mohol urobiť pre mesto a jeho občanov viac. Prinesiem kľúčové rozhodnutia v doprave, v sociálnej oblasti, podporím šport a obnovím športoviská, oživím kultúru, podporím ochranu životného prostredia a zvýšim bezpečnosť v meste. Podrobne svoj volebný program predstavím v polovici septembra na stránke www.matovcik.sk, rovnako ako aj na facebookovej stránke Marcel Maťovčík.

Vopred všetkým ďakujem za podporu a dôveru, ktorú mi dajú formou svojho hlasu v komunálnych voľbách 2018.“

ZDROJ: Tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah

Komentáre

ARC PUB MARTIN