Macedónec sa zoznamoval so ženami a vylákal od nich peniaze, skončil v rukách polície

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Macedónec sa zoznamoval so ženami a vylákal od nich peniaze, skončil v rukách polície

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinil 57-ročného Muhameda K., narodeného v Macedónsku s trvalým pobytom na Slovensku zo zločinu podvodu. Informácie poskytla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

„Podľa zistených informácií sa mal obvinený muž cez sociálne siete zoznamovať najmä so ženami, ale aj s mužmi, následne sa mal votrieť do ich priazne a od nich a ich rodinných príslušníkov vylákať peniaze na rôzne účely, napríklad za účelom kúpy motorového vozidla, sprostredkovania zamestnania, odkúpenia bytov a podobne,“ vyjadrila sa ďalej hovorkyňa.

K naplneniu sľubov napokon nedošlo

Muž mal vystupovať na sociálnych sieťach pod menami Sebastian Lucca, Daniel Moretti, Christiano Lorenzo, Adrianno Moretti, Lu, Boban. Naposledy vylákal sumu najmenej 50.000 eur od ženy a jej rodiny v obci Zákamenné na Orave

57 – ročný Macedónec skončil v rukách polície a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

„Vzhľadom k tomu, že obvinený sa mohol kontaktovať so ženami v rámci celého územia Slovenskej republiky a mohol obdobným spôsobom o peniaze pripraviť ďalšie ženy a ich rodiny, polícia vyzýva prípadných poškodených, ktorých 57 ročný Muhamed, vystupujúci pod menom Sebastian Lucca, prihlásili na linke 158, súkromnej správe na oficiálnej facebookovej stránke PZ  alebo osobne na ktoromkoľvek oddelení PZ,“ uzavrela Balogová.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ Žilina

Komentáre