Ľuboš Šulov: Chcem aby Barmuseum stále napredoval, je to moja srdcovka

Barmuseum, Najnovšie správy, Nedeľné rozhovory, Všetky správy

Martinský Barmuseum, miesto pre jazz, divadlo, hovorené slovo. Kultúrne miesto, ktoré od základov vybudoval Ľuboš Šulov so svojím tímom. Ľubovi sme položili pár otázok.

Barmuseum netreba extra predstavovať ale predsa len, skús nám priblížiť jeho začiatky. Aká bola prvá vízia podniku?
Už v roku 2003 som začal premýšľať nad tým, že v Martine chýba priestor, v ktorom by sa mohli realizovať hudobníci. Prvotná myšlienka bola organizovať jazzové koncerty, ktoré v Martine absentovali. Najvhodnejší priestor mi prišiel v Slovenskom národnom múzeu, nakoľko priestor bol presne podľa mojich predstáv, bar oddelený od koncertnej sály. V júni 2005 sa to podarilo sprevádzkovať a začal sa na muzku hrávať jazz.

Chytilo sa jazzove publikum hneď alebo trvalo určitý čas, kým si ľudia zvykli, že na svoj obľúbený jazz môžu ísť aj v Martine? Začali chodiť aj cezpoľní? Aké boli prvé ohlasy?
Pamätám si na jeden z prvých koncertov Juraja Griglaka so svojim projektom BASS FRIEND, ktorý vypredal sálu. Určite boli aj koncerty, na ktoré prišlo menej ľudí ale celkovo, keď sa na to pozriem spätne myslím, že na začiatok to bolo v celku fajn. Publikum bolo v tej dobe vo väčšine martinské.

Časom prišli koncerty iných žánrov, divadlá, stand – up, kvízy. Čo stálo za zmenou alebo nazvime to, za rozšírením zamerania klubu?
Myslím, že celomesačný program by sme nevykryli len s hudbou, začali sme k tomu pridávať divadlo, cestovateľské večery, workshopy atď. Oslovili sme programom širšiu kultúrnu verejnosť a nielen priaznivcov hudby. Časom plánujeme rozšíriť tím Barmusea.

Takže naznačuješ, že Barmuseum čaká viac programu, hudby? Môžeš čo to prezradiť?
Každá sezóna je niečím zaujímavá. Tento rok nás ešte čaká BARMUSEUM FEST, projekt OKNO CEZ UMENIE, ktorý ponúka divadelné a hudobné workshopy a tak isto nás čaká mnoho zaujímavých umelcov z rôznych kútov sveta.

Barmusem je povestný kvalitným zvukom, chvália ho nie len diváci ale hlavne vystupujúci umelci. Ty ako muzikant si určite dáš záležať na zvuku, vysoký kredit klubu ale robia aj zvukári.
V poslednej dobe je kvalita zvuku našou prioritou, je to samozrejme zásluha hlavného zvukára Miroslava Hamara a sekundanta Róberta Gajdoša. A áno, stretávame sa s pozitívnymi ohlasmi, či už z publika alebo priamo od umelcov.

V klube sa vystriedalo za tie roky nespočetné množstvo umelcov, čo by si ešte v klube rád videl, tvoje naj?
Určite by som chcel aby si v Barmuseu zahral Jiří Stivín, alebo -123 minút, Novecento, je toho veľa.

Posledná otázka, kedy môžeme vidieť v klube projekt alebo kapelu, v ktorej by si na gitaru hral ty?
Keď sa na ňu naučím niekedy hrať (smiech), ale takéto ambície zatiaľ nemám.

Web: www.barmuseum.eu
Facebook: www.facebook.com/barmuseum

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre