NDS podpísala zmluvu na výstavbu privádzača Lietavská Lúčka – Žilina

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala zmluvu na vybudovanie diaľničného privádzača Lietavská Lúčka – Žilina.

Víťazom riadneho tendra sa stala spoločnosť Metrostav, ktorá privádzač postaví za 13,9 milióna eur. Súťaž priniesla zníženie ceny o približne 40 percent, keďže predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na 22,5 milióna eur. Súťažné podklady si vyžiadalo 26 záujemcov, cenové ponuky predložilo 8 spoločností.

NDS podpísala zmluvu na výstavbu privádzača Lietavská Lúčka - Žilina

Komfortnejšie napojenie

Nový privádzač cez diaľničnú križovatku Lietavská Lúčka napojí mesto Žilina na diaľnicu D1, čím sa zvýši plynulosť, rýchlosť, komfort a hlavne bezpečnosť cestnej premávky.

Začiatok úseku je v križovatke Lietavská Lúčka diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala a končí v Žiline v križovatke Solinky. NDS v priebehu najbližších týždňov odovzdá zhotoviteľovi stavenisko, aby mohol odštartovať so stavebnými prácami.

Sprejazdnenie

Cieľom NDS je, aby sa privádzač Lietavská Lúčka – Žilina odovzdal do užívania spolu s úsekom D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. Tento úsek by sa mal stavebne ukončiť v druhom štvrťroku 2019, keďže zhotoviteľ úseku avizoval predĺženie výstavby oproti pôvodnému termínu (10/2018) o niekoľko mesiacov z dôvodu nepredvídaných geologických udalostí počas razenia tunelov.

ZDROJ: NDS

Komentáre