Leteckí záchranári prevážali zranenú vodičku, medzi obcami Vrícko a Kláštor pod Znievom dostala šmyk

Žilinská posádka leteckých záchranárov letela v sobotu 3. marca na pomoc 22-ročnej vodičke, ktorá dostala medzi obcami Vrícko a Kláštor pod Znievom v okrese Martin šmyk a narazila do pevnej prekážky.

Podľa hovorkyne Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzany Hopjakovej pristál pilot vrtuľníka na lúke vedľa miesta dopravnej nehody. „Od posádky rýchlej zdravotnej pomoci si lekár leteckých záchranárov prevzal zranenú ženu, ktorá utrpela poranenie hlavy, hrudníka, chrbtice a hornej končatiny. Po doplnení liečby ju preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave letecky previezli na úrazový príjem Univerzitnej nemocnice v Martine,“ uviedla Hopjaková.

Pri obci Lipovec narazilo vozidlo do stromu

V piatok 2. marca krátko po 18. hodine prijalo operačné stredisko Dobrovoľného hasičského zboru obce Sučany hlásenie o dopravnej nehode jedného vozidla, ktoré narazilo do stromu pri obci Lipovec. Pri nehode sa zranila jedna osoba ľahko, ktorej bola poskytnutá predlekárska prvá pomoc do príchodu Záchrannej zdravotnej služby. Na mieste zasahoval aj Hasičský záchranný zbor z Martina.

Leteckí záchranári prevážali zranenú vodičku, medzi obcami Vrícko a Kláštor pod Znievom dostala šmyk

ZDROJ: TASR, Turčania.sk, FOTO: DHZO Sučany

Komentáre