Kúzelný krst s ešte kúzelnejšími ľuďmi

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Už je to pár dní, bolo to teda v nedeľu 1. októbra 2017, čo sa krstilo pod Šútovským vodopádom. Na krst boli všetci tí, ktorí sa viac či menej podieľali na vzniku knihy, zatiaľ neznámeho autora Filipa Smutného.

Cesta k Šútovským vodopádom od parkoviska trvá pešo necelú hodinu. Slávnostne vyobliekaná skupina štrnástich ľudí si to namierila turistickým chodníkom práve tam.

Okoloidúci hľadeli na nich dosť nechápavo, ale tí čo sa nehanbili a opýtali sa, zistili, že sa ide krstiť kniha. Kniha, „Kúzelné papiere“ sú vlastne takým denníčkom, ktorý nás má učiť komunikovať so sebou samým. Jednoduchou cestou nás učí pochopiť duchovno, ktoré vychádza z nášho srdca. Zároveň sú aj formou terapie, keď písanie vie pomôcť na mnohé bolesti v nás zakorenených. Vedia pohltiť naše problémy a vytvoriť pôdu pre nové kroky v našich životoch, ktoré začínajú opäť v našich myšlienkach. Kúzelné papiere sa snažia ti to všetko vysvetliť jednoducho a nechávajú priestor tebe, aby si si napísal vlastný láskou naplnený život.

Najprv sa krstilo vodou zo Šútovských vodopádov. Oficiálne slová krstu však zazneli pri krstení netradične, lístím. Nikola Bartošová, krstná mama knižky vyslovila: „Krstím vás Kúzelné papiere, nech každá strana pomôže vám čitateľom posúvať sa ku skutočnému šťastiu, tak ako pomáha aj mne.“ Keďže je knižka s polovice prázdnou, určenou pre našu tvorbu a tak nás učí, že tvorcami svojho šťastia sme prevažne sami. My sme tí čo si do knihy života píšeme svoj vlastný príbeh. Preto slová krstnej mamy „nech každá strana pomôže…“ je skutočne trefná.

Nakoniec sa ešte krstilo šampanským, písali sa venovania a priania, venovali sa knihy, trochu sa oslavovalo, jedlo a veru aj spievalo.

ZDROJ: Ľubomír Žila, foto: Katarína Babálová

Komentáre