Od 15. novembra prejdeme cez Kremnické Bane bez obmedzení

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Slovenská správa ciest (SSC) zverejnila termín otvorenia hlavného ťahu pri Kremnici. Obojsmernú premávku pri Kremnických Baniach, by mali spustiť v polovici novembra.

„Verejná obojsmerná premávka bude spustená 15. novembra 2017,“ informovala portál Turčania.sk hovorkyňa SSC Lucia Karelová. Podľa jej ďalších slov, cestári momentálne realizujú práce na konštrukčných vrstvách vozovky, dokončujú sa oporné múry, zábradlia, žľabovky a obrubníky. Budúci týždeň sa osadí zvislé dopravné značenie a zrealizuje sa vodorovné dopravné značenie.

„Po spustení premávky sa bude pracovať na budovaní chodníkov, sanácii zosuvu a ďalších dokončovacích prácach. Tieto práce nebudú mať vplyv na plynulosť verejnej premávky,“ uzavrela hovorkyňa.

Cestu na hlavnom ťahu z Kremnice smerom na Martin pri Kremnických Baniach podmyl prívalový dážď v júli 2016. Na tomto úseku je cesta uzatvorená pre verejnú dopravu s výnimkou dopravnej obsluhy. Obchádzka pre osobné motorové vozidlá smerom od Kremnice na Martin vedie cez obec Krahule, nákladné vozidlá musia použiť trasy cez Donovaly alebo Šturec.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre