Košťany nad Turcom opäť čaká úplná uzávierka železničného priecestia

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Železnice Slovenskej republiky oznamujú občanom, že dňa 23. októbra 2017 (pondelok) od 7:30 sa bude realizovať oprava priecestia v Košťanoch nad Turcom na trati Diviaky – Martin.

Uzávierka priecestia v Košťanoch nad Turcom je naplánovaná od 23. do 24. októbra 2017, teda pondelok a utorok, resp. až do odvolania. Po dohode so SAD Žilina, závod Martin sa budú snažiť opravu zrealizovať 23.10.2017, ale kvôli vytvrdnutiu asfaltu bude priecestie uzatvorené do utorka rána. Prispôsobená bude aj organizácia prímestskej dopravy. V pondelok (23.10.) ráno do 7:30 budú spoje premávať bez zmeny, od 8:30 až do skončenia uzávierky však budú spoje vedené nasledovne:

– spoje premávajúce z Martina cez Trebostovo, Trnovo do Valče a späť budú začínať a končiť na autobusovej zastávke Košťany, železničná stanica. V úseku Košťany, železničná stanica – Trebostovo – Trnovo – Valča budú cestujúci prepravovaní nadväzným autobusom, ktorý bude odchádzať z náhradnej autobusovej zastávky. Tá bude umiestnená pri zdravotnom stredisku v Košťanoch nad Turcom.
– vybrané spoje premávajúce z Martina do Valče a späť (spoje 103, 5, 16 a 35) budú premávať cez Príbovce – cestujúci do Trnova, Trebostova a Turčianskeho Petra prestúpia v Košťanoch na nadväzný spoj.

Vzhľadom na predpoveď počasia, ktorá avizuje prechod studeného frontu s dažďom v danej lokalite na celý pondelok, je možné, že sa bude asfaltovať len v utorok. V takom prípade by sa priecestie otvorilo až v utorok podvečer. Rozhodne sa o tom v pondelok, podľa aktuálneho počasia. SAD Martin prosí všetkých cestujúcich o súčinnosť a trpezlivosť.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre