V piatok vyvrcholí 3. ročník Turčianskej florbalovej ligy

Najnovšie správy, Šport, Všetky správy

Do konca 3. ročníka TFL zostáva odohrať už len dva zápasy. Bernoláci spoločne s Martinskými medveďmi už majú medaily isté. Otázkou zatiaľ zostáva, komu na krk organizátori zavesia zlato a vygravírujú meno víťaza na najcennejší pohár a kto sa bude musieť uspokojiť so striebrom. V horšej situácii sú chlapci zo Včelína a neónoví Flokáči. Jeden z tejto dvojice odíde len so zemiakovou medailou a bez bronzového závažia na krku.

V piatok to všetko vypukne. Od 17:00 hod. si to rozdá Flok, ktorý po základnej časti skončil na štvrtej pozícii, proti Spartaku Včelín, najväčšiemu prekvapeniu tohtoročného play-off. Bilancia týchto súperov je vzácne vyrovnaná. Z deviatich odohratých zápasov v histórii TFL brali obaja štyrikrát víťazstvo v riadnom hracom čase a raz sa podarilo Floku zobrať body až po nájazdoch. Veríme, že tímy nastúpia v najsilnejších zostavách a zápas bude vyrovnaný do posledných sekúnd.

18:30 hod. je stanovený čas na superfinále. Na posledný duel sezóny nastúpia proti sebe Martinské medvede (2) proti Bernoláčiku (3). Uvidíme tak reprízu minuloročného superfinále, ktoré vačšina z prítomných označila za najlepší zápas celej sezóny. Špecifický bude aj v tom, že sa odohrá v regulérnom hracom čase podľa pravidiel IFF a na takú záťaž nie je väčšina hráčov z TFL zvyknutá. A bude to aj o momentálnej forme brankárov. Bernoláčiku v poslednom zápase výrazne pomohol striedajúci Peter Jagelka, ktorý v závere zápasu vytiahol zazračné zákroky. Jozef Król v medvedej klietke zas v poslednom stretnutí vystriedal po troch nešťastne inkasovaných góloch kolegu Martina Kráľa a do svojej svätyne už žiadny gól nepustil. Každý tím má vo svojich radoch skúsených a kvalitných hráčov, ktorí dajú do posledného zápasu určite všetko. Máme sa každopádne na čo tešiť a kto dá v piatok viac gólov, ten zvíťazí a berie všetko.

Oba zápasy rozhoduje skúsená dvojica Jakub Kučera a Andy Glonek.

Po skončení superfinále (cca 20:30 hod.) bude slávnostné vyhodnotenie 3. ročníka TFL a odovzdávanie trofejí. Prosíme preto aj zástupcov všetkých ostatných tímov TFL, aby si prišli po superfinále prevziať diplomy, prípadne individuálne ocenenia. Samozrejme, pozývame všetkých fanúšikov florbalu v Turci, rodičov, priateľov a známych, aby prišli a pomohli spolu s hráčmi vytvoriť skvelú atmosféru záveru sezóny v TFL.

ZDROJ: -DuKu-, www.tfl.ekono-print.sk

Komentáre