Komunitné centrum v Martine navštívili Američania

Najnovšie správy, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy
Aj keď sú letné mesiace spojené s oddychom, dovolenkami a predovšetkým pre deti s dlhou prestávkou od povinného učenia, v Komunitnom centre na Bambuskách to tento rok úplne neplatilo. Vďaka spolupráci s Evanjelickou spojenou školou si dôležitosť vzdelávania pripomenuli Americkým týždňom.
 Na základe predchádzajúcej vzájomnej spolupráce s Evanjelickou spojenou školou mesto Martin koncom školského roka 2016/2017 naplánovalo v Komunitnom centre na Bambuskách Americký týždeň. Zástupcovia školy, mesta Martin a americkí priatelia a dobrovoľníci z Evanjelickej školy zorganizovali pre prázdninujúce rómske deti rôzne aktivity, súťaže a hry. Menšie deti sa učili hádzať Freesbie (hádzanie lietajúcim tanierom), skákať cez švihadlo a staršie deti sa učili hádzať s americkou a kriketovou loptou. Neskôr sa počasie trochu zhoršilo, a tak sa aktivity presunuli do Komunitného centra. Väčšie deti sa hrali ping – pong, menšie deti sa naučili navliekať korálkový náhrdelník a staršie dievčatá si vyrábali zo slamiek náramky a náhrdelníky. Počas týždňa nechýbalo ani pečenie a plnenie palaciniek, či typický americký futbal. Týždeň plný zábavy, zážitkov a nových priateľstiev ukončila veľká grilovacia párty.
„Mesto Martin sa snaží využiť potenciál komunitného centra čo v najväčšom rozsahu, a to i počas letných prázdnin. Preto sme radi, keď sa nájdu dobrovoľníci, ktorí nám pomôžu zážitkovým učením a hrou pozitívne stimulovať najmä deti z tejto lokality, “ zhodnotila vedúca Odboru spoločenských služieb mesta Martin Katarína Tomášová.
ZDROJ: TS mesta Martin, Zuzana Kalmanové

Komentáre