Kľúč od Martina hľadá talent vo futbale. V Martine sa možno zrodí nová hviezda futbalu, buďte pri tom!

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Už v sobotu 2. júna iniciatíva Kľúč od Martina zoskupí talentovaných futbalistov z celého Turca a preverí ich talent. Budeme hľadať talent, a to v rôznych futbalových disciplínach. Čakajú na vás skvelé ceny a finančná výhra 200 eur na nákup športových potrieb pre víťaza. A účasť prisľúbil futbalista MŠK Žilina Michal Škvarka.

Divadelné námestie v Martine sa prvú júnovú sobotu zaplní nielen mladými futbalistami, ktorí už majú svoje futbalové celebrity. Pre jedného je ňou Messi, pre iného Ronaldo, ďalší preferujú iné hviezdy. A snom nejedného mladého futbalistu je raz sa k nim priblížiť. Dôležité je pre tento účel vytvárať priestor. Práve ten organizuje občianske združenie Kľúč od Martina, ktorá všetkých pozýva 2. 6. od 9:00 na Divadelné námestie v Martine. Súťažiť budeme v nasledujúcich disciplínach: strela na bránu, hlavičkovanie, žonglovanie. Pozývame všetkých, nech si prídu so svojimi deťmi otestovať ich talent. My všetci sme kľúčom k tomu, aby sa postupne začali veci meniť k lepšiemu.

Priebeh súťaží

Registrácia trvá 2. 6. od 9:00 do 11:00 na Divadelnom námestí v Martine. Od 10:00 budú prebiehať nasledujúce disciplíny: kop do brány na body (pre kategóriu detí do 11 rokov), priamy kop na menšiu bránu (pre kategóriu 11-15 rokov), priamy kop na veľkú bránu (kategória od 15 rokov). Nezávisle od veku budú prebiehať súťaže v hlavičkovaní a žonglovaní s loptou. Ďalšou disciplínou bude meranie rýchlosti strely na bránu. Finálové kolá každej disciplíny,  v ktorých sa zúčastnia desiati najlepší v každej kategórii, sa uskutočnia od 12:00. Vyhodnotenie a ocenenie víťazov prebehne o 13:00. Súčasťou dňa bude občerstvenie.

Okrem iných aktivít sa iniciatíva Kľúč od Martina rozhodla hľadať talent aj vo futbale a prispieť tak k rastu futbalu v našom meste. Kľúč od Martina vznikol ako platforma pre komunikáciu a zhmotnenú spoluprácu medzi aktivistami a podnikateľmi. Majitelia firiem by sa radi zapojili do organizovania mnohých prospešných vecí, len na to nemajú čas. Aktivisti zase majú času o niečo viacej, ale mnohokrát im chýbajú peniaze. Aj takýmto prepojením firiem s aktivistami a podaním vlastnej pomocnej ruky chce Kľúč od Martina prispieť ku zrealizovaniu viacerých dobrých diel. Pridajte sa k nám aj vy. Či už pomocnou rukou, ak ste podnikatelia tak financiami či materiálom, alebo ak ste bežní obyvatelia sídlisk, pridajte sa s nápadom, čo dobré by sa dalo zrealizovať. Máte ošarpané lavičky? Potrhané pletivo na ihrisku? Alebo chcete zveľadiť okolie svojho činžiaka? Alebo iné zrealizovateľné sny? Napíšte nám o tom na FB Kľúč od Martina. Pridajte si našu FB stránku Kľúč od Martina (https://www.facebook.com/klucodmartina/) medzi obľúbené a sledujte, aké aktivity robíme.

ZDROJ: PR článok