Kláštor pod Znievom získal grant na revitalizáciu detského ihriska

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Grantový program „Vy rozhodujete, my pomáhame“ vyhlásený Nadáciou Tesco pozná svojich víťazov. Medzi nimi je aj obec Kláštor pod Znievom s projektom Ihrisko na Stanici.

Nadácia Tesco v tomto roku už po druhý raz vyhlásila v rámci grantového programu výzvu „Vy rozhodujete, my pomáhame“, vďaka ktorej poskytne 77 žiadateľom finančný grant vo výške 1300 eur na realizáciu predložených projektov. Do výzvy sa celkovo prihlásilo 349 žiadostí. Grantová komisia z nich vybrala 230 projektov postupujúcich do hlasovania. To bolo možné v Tescu v jednotlivých regiónoch, a to od 3. do 31. októbra 2017. Obec Kláštor pod Znievom sa opätovne zapojila s projektom Ihrisko na Stanici, za ktoré sa hlasovalo v Tescu v Martine, v Priekope, v Sučanoch a na Ľadovni. Tento raz sa to podarilo a obec sa teší z víťazstva.

Ihrisko získalo obrovský náskok v hlasovaní

 Projekt Ihrisko na Stanici nebol v hlasovaní žiadny nováčik. „Obec sa s týmto projektom zapojila aj do predošlej výzvy, kde nám prvenstvo ušlo približne o 2000 hlasov,“ hovorí Mgr. Erika Cintulová, starostka obce Kláštor pod Znievom. V tomto ročníku získal projekt 30085 hlasov. Za ním sa s veľkým odstupom umiestnil projekt Evanjelickej spojenej školy z Martina s 16725 hlasmi a tretí v poradí skončil projekt Občianskeho združenia Edujoy s počtom hlasov 11834. „Som rada, že sme vyhrali a urobíme radosť našim deťom a ich rodičom,“ pokračuje starostka.

Revitalizácii ihriska sa nepotešia iba deti

 Hlavnou myšlienkou projektu je obnoviť a zatraktívniť prostredie v miestnej časti Stanica dovybavením ihriska, a tým poskytnúť deťom krajšie a bezpečnejšie prostredie na hru. „Ihrisko opravíme, skrášlime a vrátime mu život. Deti budú môcť tráviť čas na ihrisku, ktoré im ponúkne viac možností na zábavu,“ opisuje renováciu ihriska starostka. Obec plánuje zo získaných financií ihrisko omaľovať a zakúpiť novú preliezačku. Ihrisko sa tak pre deti stane atraktívnejšie a rodičia sa nebudú musieť báť o ich bezpečnosť, pretože sa budú hrať v priestore vymedzenom pre deti.

ZDROJ: Mgr. Lucia Kuželová

Komentáre