Klasika sa scéne III. – Únos do ticha

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Dňa 20. septembra 2018 sa o 18.00 hod. v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine v rámci projektu Klasika na scéne III. uskutoční v poradí štvrtý hudobno-poetický večer s názvom Únos do ticha.

Venovaný bude významnému turčianskemu rodákovi, hudobnému skladateľovi, zberateľovi slovenských ľudových piesní, spolupracovníkovi umeleckých súborov SĽUK a Lúčnica, držiteľovi významných ocenení, Svetozárovi Stračinovi, ktorý spolupracoval s mnohými interpretmi slovenskej ľudovej piesne, komponoval hudbu k divadelným predstaveniam a filmom ako Sváko Ragan, Pacho, hybský zbojník, Vianočné oblátky a mnohé iné.

V programe vystúpi martinská skladateľka, klaviristka a speváčka arménskeho pôvodu Karin Sarkisjan a multiinštrumentalista Martin Geišberg. Zaznie výber zo svetovej world music v spojení s folklórnou hudbou i úpravy zozbieraných piesní Svetozára Stračinu upravené špeciálne pre tento večer. Poetické slovo prednesie divadelná režisérka a pedagogička Zuzana Galková.

Projekt Klasika na scéne III. realizuje Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom projektu je Turčianska galéria v Martine.

Tešíme sa na Vašu osobnú účasť!

Klasika sa scéne III. – Únos do ticha

Vladimír Šlepec
E-mail: vlado.slepec@gmail.com

Komentáre

ARC PUB MARTIN