Klasika sa scéne III. – Mladé hlasy spievajú

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo aj tento rok pre priaznivcov klasickej hudby projekt Klasika na scéne III.

V mesiacoch jún až október Vám prostredníctvom hudobno-poetických večerov ponúkne širokú paletu klasickej hudby a predstaví osobnosti hudobnej kultúry, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnili hudobnú kultúru na území turčianskeho regiónu, Slovenska, ba i celého sveta.

Prvý z cyklu hudobno-poetických večerov s názvom Mladé hlasy spievajú sa uskutoční 14. júna 2018 o 18.00 hodine v priestoroch Turčianskej galérie v Martine a bude venovaný dlhoročnej členke Opery Slovenského národného divadla v Bratislave, pedagogičke na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, turčianskej rodáčke, sopranistke Ľubici Rybárskej, ktorá je držiteľkou mnohých významných medzinárodných ocenení, ako napríklad prvé miesto na Svetovej opernej súťaži Luciana Pavarottiho vo Philadelphii v USA a mnohé iné. Podujatie sa uskutoční pri príležitosti životného jubilea tejto významnej osobnosti.

V programe sa predstavia študenti Vysokej školy múzických umení zo speváckej triedy Ľubice Rybárskej: sopranistka Lea Hudzíková, mezzosopranistka Dominika Krčištová a barytonista Filip Demek za sprievodu pedagóga na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a korepetítora popredných operných spevákov Róberta Pechanca. Počas večera si budú môcť diváci vychutnať výber zo svetovej, slovenskej piesňovej i opernej literatúry a umelecký prednes študentiek Súkromného hudobno-dramatického konzervatória v Martine: Evy Gribovej, Kristíny Hruškovej a Kristíny Babicovej.

Projekt Klasika na scéne III. je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom je Turčianska galéria v Martine.

Tešíme sa na Vás!

Klasika sa scéne III. - Mladé hlasy spievajú

Vladimír Šlepec
E-mail: vlado.slepec@gmail.com

Komentáre