Klasika sa scéne II. – Hudba sveta

Kultúra, Správy z regiónu, Všetky správy

Dňa 10. októbra 2017 o 18.00 hod. sa v Turčianskej galérii v Martine uskutoční posledný hudobno-poetický večer projektu Klasika na scéne II., ktorý nesie názov Hudba sveta a je venovaný martinskej rodáčke, speváčke a hudobníčke Jane Kirschner, patriacej medzi výrazné hudobné osobnosti súčasnej hudobnej scény.

Počas večera sa predstaví arménska skladateľka a hudobníčka Karin Sarkisjan, spolu s ktorou vystúpia turčianski hudobníci: huslista Marek Konček a kontrabasista Tomáš Kramár. Počas večera si budú môcť poslucháči vychutnať kompozičnú tvorbu Karin Sarkisjan a čaro world music, ktorej tradícia úzko súvisí s klasickou hudbou. Zaznejú arménske i rómske piesne. Poetické slovo prednesie divadelná režisérka a pedagogička Súkromného hudobno-dramatického konzervatória v Martine Zuzana Galková.

Projekt Klasika na scéne II. je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom projektu je Turčianska galéria v Martine.

Srdečne Vás pozývame a budeme radi, ak naše podujatie podporíte svojou osobnou účasťou.

Klasika sa scéne II. – Hudba sveta

Vladimír Šlepec
E-mail: vlado.slepec@gmail.com

Komentáre