Kia Motors Slovakia ocenená za zodpovedné podnikanie na Slovensku

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Cenu za filantropiu a zodpovedné podnikanie prevzal pán Dae-Sik Kim, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Motors Slovakia, na slávnostnom odovzdávaní cien Via Bona Slovakia 2016.

„Ďakujeme veľmi pekne. Je pre nás cťou, že sme cenu Via Bona získali. Zároveň je to pre nás záväzok byť aj naďalej zodpovedným občanom v komunite, v ktorej pôsobíme,” povedal bezprostredne po prijatí ocenenia pán Kim. Porota ocenila výrobný závod za dlhodobé úsilie byť zodpovedným zamestnávateľom a producentom i za to, že dlhodobo podporuje región, v ktorom pôsobí, napríklad realizáciou a podporou projektov či organizáciou dobrovoľníckych aktivít pre zamestnancov. Strategickými oblasťami v rámci zodpovedného podnikania je starostlivosť o zamestnancov, ochrana životného prostredia, spolupráca s dodávateľmi a angažovanosť v rámci komunity. Porota vyzdvihla i aktívnu spoluprácu spoločnosti so strednými odbornými školami a univerzitami.

Výsledky 17. ročníka súťaže zverejnili organizátori počas slávnostného gala večera, ktorý sa konal dňa 4. apríla 2017 v priestoroch bratislavskej Starej tržnice.

Súťaž Via Bona oceňuje firmy, ktoré dobrovoľne a nad rámec toho, čo im prikazuje zákon, pomáhajú svojmu okoliu, zamestnancom či podnikateľskému prostrediu, v ktorom pôsobia. O ocenenie sa v tomto roku uchádzalo spolu 71 malých, stredných a veľkých firiem. Súťažilo sa v kategóriách: Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/stredná firma, Férový hráč na trhu, Zelená firma, Dobrý partner komunity, Skvelý zamestnávateľ, Cena za sociálne inovácie. Tie najinšpiratívnejšie príklady zodpovedného podnikania vyberali nezávislé poroty zložené zo zástupcov biznisu, štátnej sprá­vy, médií, mimovládneho sektora a vzdelávacích inštitúcií, na základe nominácií firiem a osobných prezentácií v dvoch kolách.

ZDROJ: Kia Motors Slovakia

Komentáre