Katarína Tomášová: Keď niečo robím, tak buď na 100% alebo vôbec

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianka Katarína Tomášová sa už roky aktívne venuje naturálnej kulturistike. A my sme sa s ňou porozprávali o jej začiatkoch, skúsenostiach, ale aj úspechoch zo súťažných pódií.

Katarína Tomášová: Keď niečo robím, tak buď na 100% alebo vôbec

Katarína Tomášová sa síce nenarodila v Turci, no prakticky celý jej život je spojený s Martinom, v posledných rokoch s Valčou. Súťaží v rámci naturálnej kulturistiky a fitness v Slovenskej asociácii naturálnej kulturistiky za športový klub Naturálka, ktorý sama založila a zároveň mu predsedá. „Do posilňovania, kulturistiky a do činiek som sa zamilovala ešte na strednej škole, a to po ôsmich rokoch atletiky. Posilňovala som pravidelne asi tri roky. Potom, po jedenásťročnej odmlke (materstvo a veci s tým súvisiace), som sa začala opäť venovať športu“, prezrádza Katarína. „Začala som kombinovať opäť beh a posilňovňu. Pôvodne som plánovala návrat k atletike a začala som behať dlhé trate (polmaratón), no neskôr som začala viac posilňovať ako behať.

Už ako tínedžerka Katarína snívala o súťažnej dráhe, tento sen sa jej však splnil až v tridsaťtrojke. „Moja prvá súťaž bola Victoria Natural Cup vo Veľkom Grobe, kde som získala druhé miesto v kategórii fitness: šport figúra. Bolo to pre mňa niečo nové, niečo, čo som nikdy nezažila. Nevedela som, ako sa mám natrieť, aké plavky si kúpiť, čosi som skúšala predtým pózovať, ale bola som na pódiu ako drevo“, spomína na svoje súťažné začiatky. „Zanechalo to ale vo mne niečo, čo je hnacou silou postaviť sa na pódium zas a znova. A je to túžba víťaziť. Na mojej prvej súťaži som však nezvíťazila. A nebolo to ani na tých nasledujúcich.

Katarína Tomášová: Keď niečo robím, tak buď na 100% alebo vôbecAle, ako to už býva po tvrdej drine a veľkom odhodlaní, došlo aj na úspechy. A nie malé. „Moje prvé víťazstvo sa dostavilo v roku 2010 na Grand Prix Banská Bystrica – Majstrovstvá SR v kategórii fitness: šport figúra do 168 cm. Pamätám sa na ten pocit doteraz“, opisuje svoje dojmy Katarína Tomášová. „Všetky moje športové úspechy si naozaj cením. Medzi top úspechy samozrejme patria tituly z majstrovstiev sveta, Európy a Slovenska, ako aj Naturálnej Olympie. Moja srdcovka je ale moje prvé víťazstvo na Victocia Natural Cup-e vo Veľkom Grobe v roku 2012.“ Pre Katarínu má veľkú cenu aj rok 2016, kedy zvíťazila na Majstrovstvách Európy a spolu absolvovala až osem súťaží.

Nás však zaujímali aktuálne plány a ciele. Na to má Katarína jednoznačnú odpoveď. V roku 2017 si dala v súťažení pauzu a jej telo regeneruje po náročnej príprave na minuloročné súťaže. A aké je jej tajomstvo úspechu? „Som rodený exhibicionista. No a dôležitá vec je mať neustále úsmev na tvári, pôsobiť žensky a sebaisto.

ZDROJ: Ivana Tatárová, foto: archív Katarína Tomášová

Komentáre